MİNİK ÇEVRECİLER RESİM VE ŞİİRLERİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Nilüfer Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen doğa ve çevre konulu resim-şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

MİNİK ÇEVRECİLER RESİM VE ŞİİRLERİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konak Kültürevi'nde düzenlenen törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, doğaya karşı işlenen suçun karşılıksız kalmayacağını belirterek, çevreye karşı herkesin sorumluluğu bulunduğunu ifade etti. Küresel ısınmanın sonuçlarına değinen Bozbey, "Türkiye'de artık dört mevsim yok. Ülkemizde mevsimler yaz ve kış oluyor. Kış bile artık soğukla gelip gidiyor. Bursa'ya son yıllarda az kar yağıyor ve kuraklık yaşanmaya başladı. Uludağ'a bile doğru dürüst kar yağmıyor. Ovaakça'da bulunan doğalgaz çevrim santralinin yapımında sivil toplum örgütleri karşı çıktı ama yapıldı. Bugün Bursa'nın da mevsimleri değişti. Projeleri yaparken bilimsel verilere kulak vermeliyiz. Geleceğimize zarar vermeyelim. Çevre kendisine verilen zararın bedelini ödetir" dedi.
Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmet Erdoğan ise öğrencilerin çevre sıkıntıları üzerine düşünmesini sağlayan resim ve şiir yarışmasının önemli olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından Bozbey ve Erdoğan, resim, şiir dallarında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerini verdi.
Geleneksel yarışmada bu yıl resim dalında Duyum İşitme Engelliler Okulu'ndan Rahime Kayan birinci olurken, Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu'ndan Ece Tekay ikinci, Hasanağa İlköğretim Okulu'ndan Songül Köse ise üçüncü oldu. NOSAB İlköğretim Okulu'ndan Kübra Türken, Özel Tan İlköğretim Okulu'ndan Zeynep Yıbar, Özel Şahinkaya İlköğretim Okulu'ndan Ayşenur Eriman da mansiyon ödülü aldı.
Şiir dalında ise ilk sırayı Ali Karasu İlköğretim Okulu'ndan Damla Çavuş, ikinciliğe ise yine aynı okuldan Aylin Yıldırım ve üçüncülüğü ise F. Uyar Kız Meslek Lisesi'nden Dilek Taş aldı.
Bu dalda mansiyonları ise Ali Karasu İlköğretim Okulu'ndan Özge Deniz, F. Uyar Kız Meslek Lisesi'nden Sevcan Koca ve Yasemin Engüz elde etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!