Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI

Bursa'da 40 bin öğrencinin yaşadığı Görükle Mahallesi ile Uludağ Üniversitesi arasına belediyenin ek otobüs seferleri koyması, minibüsçüleri ayaklandırdı.

MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI

Büyükşehir Belediyesi'nin 10 dakikada bir sefer başlattığı otobüslerin 60 kuruştan yolcu taşıması, bir liradan öğrencileri taşıyan minibüsçüleri ayaklandırdı. 50 minibüsçü, araçlarıyla belediye otobüsünün etrafını sararak sefer yapmasına izin vermedi. Minibüsçülerin eylemi, polisin ikna etmesiyle olaysız sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin talebi doğrultusunda Görükle Mahallesi ile kampüs arasında 10 dakikada bir konforlu ve ucuz hizmet sağlayan otobüsleri sefere koydu. Ancak bu durum bir liradan öğrenci taşıyan minibüsçülerin işini bozdu. Ekmeklerinin ellerinden alındığını öne süren minibüsçüler, eylem yaptı. Görükle Mahallesi'nde bir yolcu otobüsünün etrafını minibüslerle çeviren esnaf basın açıklaması yaptı. Belediyenin ekmeklerini ellerinden aldığını öne süren minibüsçüler, belediye otobüslerinin kaldırılmasını istediler. Öğrenciler ise belediyenin bu hizmetinden memnun olduklarını dile getirdiler.

Minibüsçü esnafının eylemi, polis yetkililerinin ikna etmesiyle olaysız sona erdi. Polis, eylemci minibüsçüleri, belediye yetkilileriyle görüştürme sözüyle ikna etti.

Minibüsçüler de sefere çıkmasına izin vermedikleri otobüsün çevresinden araçlarını çektiler. Önümüzdeki günlerde Görükle'de yeni eylemlerin yaşanacağı bildirildi. 

MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI MİNİBÜSÇÜLER BELEDİYE OTOBÜSÜNE KONTAK KAPATTIRDI
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!