Mimarlar buluştu

ABDULLAH Gül Üniversitesi (AGÜ) Mimarlık Fakültesi'nin düzenlediği 'Mimarlık Buluşmaları' adı verilen etkinlikler kapsamında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Ruşen Keleş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda, 'Türkiye Kentleşmesinde Özgünlük Sorunları' konulu konferans verdi.

Mimarlar buluştu

 


Konferans açılış konuşması yapan AGÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Nur Urfalıoğlu, 'Mimarlık Buluşmalarının' Mart ayı finalini gerçekleştirdiklerini ve bu etkinliklerin yıl boyunca devam edeceğini söyledi. Ankara Üniversitesi'nden Prof.Dr. Ruşen Keleş, Türkiye'de kentleşmenin özgünlüğü ve orijinalliğinin neler olduğunu anlattı. Prof.Dr.  Keleş, Türkiye'de kentleşmenin köyden kente göç ile başladığını, çok hızlı, sağlıksız, dengesiz ve çarpık olduğunu söyledi. Prof.Dr. Keleş, bu sağlıksız yapılaşmanın ekonomiye kazanç sağlamaktan çok külfet getirdiğini, bu yönüyle Türkiye kentleşmesinin gelişmiş Batı ülkelerinden arklı olduğunu kaydetti. Prof.Dr. Ruşen Keleş, tarih, doğa ve kültürün kentlere çok şeyler kazandırdığını ekledi.

Konferans sonunda katkılarından dolayı merkez Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Keleş'e plaket verdi. AGÜ Dekan Vekili Nur Urfalıoğlu da Keleş'e teşekkür belgesi verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!