Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mimar Sinan Spor Salonu'na şenlikli açılış

Demirtaş Rotary Kulübü Büyükşehir Belediye Spor ile ortaklaşa Masa Tenisi Şenliği düzenledi. Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yıldırım'daki Mimar Sinan Spor Salonu'nda yapılan şenlik renkli gösterilere sahne oldu.

Mimar Sinan Spor Salonu'na şenlikli açılış

Mülkiyeti Yıldırım Belediyesi'ne ait olan ve sadece Masa Tenisi Branşında hizmet verecek şekilde Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlen Mimar Sinan Spor Salonu'nun açılış gününe denk getirilen etkinlikte, Bursa'daki çeşitli okullardan gelen öğrenciler gösteri maçı yaptı.

Şenlik öncesi konuşan Demirtaş Rotary Kulübü Başkanı Can Köseleci, bir sosyal sorumluluk projesi yapmak için yola çıktıklarını belirterek, "Teknolojik gelişmelerin hayatımıza kazandırdığı kolaylıklar ve zaman darlığı gibi gerekçelerin arkasına saklanarak giderek daha az hareket ediyoruz. Sporsuz kalan bünyelerimiz hızlı ve düzensiz kentleşmenin yol açtığı olumsuzlukların da etkisi ile iyice zayıf düştü. Bundan ruh sağlığımız da olumsuz etkileniyor. Tansiyon, şeker, kolesterolümüz yükseldiği gibi, büyük çoğunluğumuz sıkıntılı ve öfkeli insanlar haline geldik" dedi.
Kulüp bünyesinde 2 bin lisanslı sporcu olduğunu, 6 bin çocuk ve gencin bu sayede düzenli spor yapabilecekleri ortam sağlandığını belirten Can Köseleci, "Büyükşehir Belediyemiz, Sayın Başkanımız Recep Altepe'nin önderliğinde çok önemli işlere imza atıyor. Bursa tarihinde spora en çok yatırım yapılan bir dönem yaşıyoruz. Şu sıralarda 101 tane spor tesisi Bursa'ya kazandırılıyor. Bugün de bu tesislerden biri olan Mimar Sinan Spor Salonu'nun açılışını gerçekleştiriyoruz" dedi.

Can Köseleci, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye toplumu sporla buluşturma yönündeki gayretli çalışmaları dolayısıyla bir plaket verdi. Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'de sporun kitlelere yaygınlaştırılması yönünde yaptıkları çalışmalar anlattı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından yapılan gösteri maçı ile şenlik başladı. Şenliğe Bursa'daki çeşitli okullarda masa tenisi sporu yapan 100 öğrenci katıldı. Yapılan turnuvada başarı gösteren öğrencilere madalya ve kupaları da şenlik sonunda verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!