Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Milyonlarca lira dolandırıp parayı dönere yatırmışlar!

Türkiye'de yıllardır insanları "Polisten arıyoruz. Banka hesabınızı ele geçirdiler" diye kandırıp binlerce kişiyi dolandıranlar, çevirdikleri numara açığa çıkınca yurtdışına açılan örgüt yöneticilerinin, vurgun paralarıyla lüks bir yaşam sürdükleri, vurgun paralarının bir kısmıyla döner restoranları alarak işlettikleri belirlendi.

Milyonlarca lira dolandırıp parayı dönere yatırmışlar!

Türkiye'de yıllardır insanları "Polisten arıyoruz. Banka hesabınızı ele geçirdiler" diye kandırıp binlerce kişiyi dolandıranlar, çevirdikleri numara açığa çıkınca yurtdışına açıldı. İstanbul ve Antalya'da kurdukları çağrı merkezi üzerinden Almanya'daki yaşlıları kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 3 milyon Euro (yaklaşık 20 milyon lira) dolandırdı. Çeteye Türkiye ve Almanya'da eşzamanlı operasyon düzenlendi. Örgüt elebaşı F.Ö. Tuzla'da villada yakalanırken, yardımcısının dolmuş şoförü olduğu ortaya çıktı. Örgüt yöneticilerini vurgun paralarıyla lüks bir yaşam sürdükleri, vurgun paralarının bir kısmıyla döner restoranları alarak işlettikleri belirlendi.

27 KİŞİ GÖZALTINDA

Türkiye'de İstanbul, Antalya ve Muğla'da 5'i Alman 36 kişinin yakalanması için harekete geçilirken, Almanya'da da 21 Alman, 15 Türk, 1 Arnavut, 2 Brezilyalı ve 1 Polonyalı'nın yakalanması için adresler basıldı. 27 kişi gözaltına alındı. Operasyonda yaklaşık 250 bin TL değerinde döviz ele geçti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!