Milyarderlerin bilmediğiniz özellikleri

Krizde uygulanan para politikaları ile zenginler servetlerine servet kattılar. Dünyada 1.426 milyarder bulunuyor ve bu milyarderlerin ilginç bilinmeyen özellikleri merak topluyor.

Milyarderlerin bilmediğiniz özellikleri

2013'de dünya milyarderler listesi, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg gibi yeni 200 isimin daha listeye eklenmesiyle rekor yüksek seviyesine ulaştı. Marketwatch yazarı Quentin Fottrell dünyadaki ünlü milyarderlerle ilgili bilinmeyen noktaları kaleme aldı.

GİTTİKÇE DAHA DA ZENGİNLEŞİYORLAR
Forbes Milyarderler listesinde, 1.426 milyarder bulunuyor ve net varlıklarının değeri 5,4 trilyon dolar olarak gerçekleşiyor. Forbes'a göre milyarderlerin 442 tanesinin ABD'de evi bulunurken, 336 milyarder Asya-Pasifik bölgesinde, 366'sı Avrupa'da, 129'unun Amerika'nın geri kalanında ve 103'ünün  Ortadoğu ve Afrika'da ikamet ediyor. Wealth-x ve UBS tarafından yapılan çalışmaya göre, ABD'li milyarderlerin net servetleri geçtiğimiz sene ortalama 9,1 trilyon dolardan 10,8 trilyon dolara çıktı. Öte yandan ülkenin geri kalanında net servet miktarı Büyük Buhran'dan beri düşüyor. Peki nasıl milyarderler servetlerini arttırıyorlar? New York merkezli Premier Financial Advisors Mark Martiak bu sorunun cevabını ''Yüksek vergi oranları, Fed'in azaltıma başlama tartışması yüksek işsizliğe rağmen, düşük enflasyon ve borçlanma için düşük faiz oranları zenginler için elverişli fon imkanı sağlıyor'' şeklinde konuşarak verdi.

ERKEKLER KLÜBÜ
Kadınlar gelişme kaydetse de bu temelde bir 'erkek kulübü'. 1,426 milyarder içinde sadece 138 tane kadın bulunuyor. Geçtiğimiz sene milyarder kadın sayısı 104 olarak gerçekleşiyordu. Kadın sayısındaki artışa karşın milyarderlerin yüzde 90'ı hala erkeklerden oluşuyor.

BOŞANMIYORLAR
Milyarderlerin boşanma oranları ortalamaya bakılınca oldukça düşük kalıyor. Wealth-X'in bu ay yayımladığı dünyanın en zenginleri ile ilgili araştırma sonuçlarına göre, yüzde 84 oranında evli milyarderlerin sadece yüzde 8'i boşanmış. Bu oran Amerika'daki boşanma oranlarına bakıldığında oldukça aşağıda seyrediyor. Virginia Üniversitesi'nin hazırlamış olduğu 'Ulusal Evlilik Projesi' çalışmasından elde edilen verilere göre Amerika'da evli çiftlerin boşanma oranları yüzde 40-50 seviyelerinde gerçekleşiyor.

''HİSSE SENETLERİNE YATIRIM YAPARAK ZENGİN OLMADIK''
Milyarder olmak istiyorsanız bunu bazı danışmanların önerilerine göre borsa oynayarak yapamazsınız, kendi başınıza bir şeyler karalamaya başlamanız gerekiyor.

Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg gibi ünlü milyarderler servetlerini hiç yoktan başlayarak elde ettiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!