Milli tabancamızı üretiyoruz

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında 'Milli Tabanca Geliştirme Projesi'nin başlatılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Milli tabancamızı üretiyoruz

'Milli Tabanca Geliştirme Projesi'nin başlatılmasına yönelik Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda (SSM) işbirliği protokolü imzalandı. Protokole, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar katıldı.
Bayar, yaptığı konuşmada, tabanca üretme konusunda Türkiye'nin bir sanayi altyapısı oluşturduğunu belirterek, bu sanayinin zaman içinde daha küçük atölyelerden daha büyük atölyelere dönüştüğünü söyledi. Bayar, "Bir Başbakanlık genelgesiyle yurtdışından tabanca ithalatının kontrolü izne bağlandı, bu da şirketlerimizin gelişiminde önemli bir adım oldu" dedi.

Bayar, bugün imzalanacak protokolle günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yüksek atış kabiliyetine sahip ve uluslararası marka olacak yerli tabancayı geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar ise, "250 bin kişilik mevcudu olan bir teşkilatız. Bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir çalışma yapılması gerekiyordu bu noktada da Savunma Sanayii Müsteşarlığı devreye girdi" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!