Milli Savunma Bakanı Akar'dan terör açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Akar: "Terör, terörist bitmeden bu mücadelede asla durmak yok. Azimli ve kararlıyız, mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. İster tır, ister vagonlarla neyle silah verirse versinler bunun sonu olmadığını teröristlerin başındakiler anladı, aşağıdakiler de anlayacak"

Milli Savunma Bakanı Akar'dan terör açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İster tırlarla, ister  vagonlarla neyle silah, mühimmat verirse versinler bunun bir sonu olmadığını  teröristlerin başındakiler anladı, aşağıdakiler de anlayacak." dedi. 

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral  Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Batman'ın  Gercüş ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola döşenen EYP'nin patlatılması sonucu  şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özgür Can İnce'nin ailesine taziye ziyaretinde  bulundu.

Ailenin Elvankent'teki evinin önünde kurulan taziye çadırına gelen Bakan Akar ve komutanlar, asker üniforması giyen şehidin babası Ömer ve kardeşi  Ayhan İnce ile yakınlarına başsağlığı diledi.

Okunan duaların ardından konuşan Bakan Akar, terörle mücadelenin devam ettiğini belirtti.

Silahlı Kuvvetlerin, jandarmanın, polis, korucu ve güvenlik güçlerinin  bir bütün halinde gece gündüz demeden teröristlerin peşinde olduğunu vurgulayan  Akar, şunları söyledi:

"Bu konuda büyük başarılar kazanılmakla beraber teröristler içeriden  ve dışarıdan aldıkları desteklerden, hainlerle yaptıkları iş birliğinden dolayı  varlıklarını sürdürüyorlar ama biz de diyoruz ki en son terörist etkisiz hale  getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Durmak, beklemek yok. İster  tırlarla, ister vagonlarla neyle silah mühimmat verirse versinler, bunun bir sonu  olmadığını teröristlerin başındakiler anladılar, aşağıdakiler de bunu  anlayacaklar. Yapılan mücadele çok saygıdeğer bir mücadele.

Şu anda dahi dağda, tepede yurt içinde, yurt dışında bu memleketin  kahraman evlatları büyük fedakarlıkla mücadeleyi sürdürdüler, sürdürüyorlar.  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehitlerimizin, gazilerimizin kanı yerde  kalmayacak, mutlaka bunların hesabı soruldu, sorulmaya devam edilecek."

"Terör, terörist bitmeden bu mücadelede asla durmak yok"

Ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletin egemenliği ve bağımsızlığı  için bugüne kadar ne yapıldıysa bundan sonra da aynısının yapılacağını kaydeden  Akar, şöyle konuştu:

"Dur, durak yok ve inşallah hep beraber sizlerin güvenine, sevgisine  layık olmak için Silahlı Kuvvetleri, güvenlik güçlerimiz büyük bir azim ve  kararlılıkla sürdürdükleri mücadeleyi bundan sonra da sürdürecekler. Sizlerin  duası, Allah'ın yardımıyla ve inşallah biz en son teröristi etkisiz hale getirip  'Terörle mücadele bitti.' diyeceğiz. Terörist bitecek, mücadele bitecek. Terör,  terörist bitmeden bu mücadelede asla durmak yok. Bu konuda azimli, kararlıyız, bu  konuda mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!