Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Milli Piyango haram değil"

En popüler konulardan biri olan 'Milli Piyango haram mı' tartışmalarıyla ilgili Prof. Dr. Süleyman Ateş'ten ilginç bir çıkış geldi.

''Milli Piyango haram değil''

A Haber'de Özlem Denizmen'in sunduğu Para Durumu programına katılan Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Süleyman Ateş, Milli Piyango oynamanın hükmü ile ilgili verdiği cevap şaşırttı. Kur'an-ı Kerim'in kumarı yasaklama nedeninin; insanı namazdan eli koyması ve insanları birbirine düşman etmesi olduğunu belirten Prof. Dr. Süleyman Ateş, "Eğer bu şartlar oluşmuş ise bu haramdır" dedi.

"LOTO VE TOTO HARAMDIR"

Milli Piyango'nun insanları meşgul etmediğini, birbirine düşman etmediğini o yüzden de haram olmadığını ifade eden Ateş "İnsanlar Milli Piyango bileti alır ondan sonra ya unutur yada bileti saklar. Bu insanın vaktini almaz. Sadece bilet almaktan ibarettir. Fakat öteki Loto ve Toto bunlar insanın vaktini alan şeylerdir. Bunlar haramdır. Fakat Milli Piyango haram değil ama çok güzel birşey de değildir. Mekruhtur anca... Yani hoş birşey değildir. Ama öteki gibi haram sayılamaz. Benim kanaatim böyledir." sözlerine yer verdi.

 

Prof. Dr. Süleyman Ateş'in Milli Piyango konusundaki düşüncelerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan nasıl bir cevap geleceği merak konusu oldu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!