Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Milli Eğitim Müdüründen eğitime destek veren başkana şiirli teşekkür

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk'ü makamında ziyaret ederek, 2011-2012 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milli Eğitim Müdüründen eğitime destek veren başkana şiirli teşekkür

İnegöl Milli Eğitimi'nin öğrenci bakımından Bursa'nın 7-8 ilçesinden daha kalabalık bir nüfusa sahip olduğunu belirten Milletvekili Hüseyin Şahin, "Dolayısıyla hem öğrencilerimizin başarılı bir şekilde eğitimlerine devam etmesi, hem de bunun için fiziki şartların hazırlanması gerekiyor. Takım ruhuyla İnegöl'ün eğitim konusundaki geleceğini planlamak bizim vazifemizdir" dedi.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İnegöl'de gerek fiziki şartlar, gerekse başarı anlamında hummalı bir çalışma olduğunu kaydederek, "Eğitim ve öğretime önemli destek verilmesi sevindirici" diye konuştu.
İnegöl'deki okullaşmanın daha önceki yıllarda yapılan Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve İlköğretim Okulları ile birlikte iki yıldan beri büyümeye başladığını belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, "Yapılan yatırımların neticesini görüyoruz. Birinciler ortaya çıktı, ilk yüze giren öğrenciler çıktı. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemler de bu rakamlar daha da artacak. Belediye başkanımızın okul arsası temini, okul onarımları, bakımları bahçe düzenlemesi konularında yardımları devam ediyor. Tabiri caizse, 'Başın ne zaman düşse dara, Alinur Aktaş'ı ara' diyoruz. Bundan sonra da inşaallah böyle devam edecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!