Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Milletvekilinden bakın neler istediler? - ÖZEL HABER

Bursa'da iş bulmak isteyen, işçi arayan, nakil, tayin isteyen, katkı, oturma hakkı müracaat eden, camisine, okuluna veya kendisine yardım talep eden, kaçak yapı ruhsatı isteyen, evlenmek için yardım talep eden, eş arayanlar AK Parti Bursa İl Başkanlığı'ndaki nöbetçi vekile koşuyor.

Milletvekilinden bakın neler istediler?  - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nın düzenli yürüttüğü nöbetçi vekil uygulaması ilginç diyaloglara da şahitlik ediyor. İş bulmak isteyen, işçi arayan, nakil, tayin isteyen, katkı, oturma hakkı müracaat eden, camisine, okuluna veya kendisine yardım talep eden, kaçak yapı ruhsatı isteyen, evlenmek için yardım talep eden, eş arayanlar AK Parti Bursa İl Başkanlığı'ndaki nöbetçi vekile koşuyor.

VEKİLLERİN YOĞUN MESAİSİ
Pazartesi günü nöbeti devralan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, nöbetlerde oldukça yoğun bir tempoda çalıştıklarını kaydederek, "Sabahın erken saatlerinde başlayarak durmadan insanlarımızın dertlerini dinliyoruz. Öyle sorunlarla geliyorlar ki, biz bunların hukuki olup olmadıklarını inceliyoruz. Bizim bu konularda katkılar var mı ona bakıyoruz. Eğer müracaat ettiği konu hukuki ise ilgili yerleri hemen arayıp çözüm üretmeye çalışıyoruz" dedi.

VATANDAŞLA DERTLEŞİYORUZ
Bazı başvuruların bilgiye dayalı geldiğini kaydeden Öztürk, "Bu tür bilgiye dayalı konularda bize olumlu gelen talepleri bilgilendiriyoruz. Vatandaşlarımız, milletvekillerimizle her Pazartesi günü AK Parti Bursa İl Başkanlığı'nda bir araya gelerek taleplerini, sorunlarını iletiyorlar. Vatandaşın milletvekilini görmesi, tanıması, elindeki imkan nedir bilmesi açısından önemli. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere bir kısmını hemen çözdük, bir kısmına bilgi verdik, bir kısmına da inceleyip size geri döneceğiz dedik. Vatandaşlarımızı sorunlarını anlatmaya bekliyoruz" diye konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!