Microsoft üç ekranlı cihaz ile şaşırtacak!

Çift ekranlı katlanabilir cihazları gelecekte sıkça göreceğiz gibi gözüküyor. Sanıyoruz ki Microsoft ise bunu bir adım öteye götürmek niyetinde. Microsoft üç ekranlı cihaz patenti ile geleceğe adeta yatırım yapmış durumda.

Microsoft üç ekranlı cihaz ile şaşırtacak!

Microsoft üç ekranlı cihaz nasıl olacak?

Microsoft dışında birçok elektronik devi de katlanabilir cihazları konseptten gerçek hayata getirmek üzere sıkı bir Ar-Ge süreci içerisinde. Öte yandan, yeni Microsoft patenti üç ekranı ile biraz daha alışılmışın dışında kalıyor.

Baştan beri üç ekran diyoruz ancak bu üçüncü ekranın konumu biraz farklı. Bu ekran, cihazın iki adet ekranının ortasında yer alan menteşe kısmında bulunuyor. Üçüncü ekran alanını 06 ile biten sayılarla tespit etmeniz mümkün. Menteşeye sabitlenen ekran ise 08 ile biten rakamlarla gösteriliyor.

Patent, iki ana ekran alanı arasında bulunan menteşenin ekran olarak cihaz tamamen açıldığında görev alacağını ortaya koyuyor. Yani cihaz kapalıyken bu alan herhangi bir şey göstermeyecek. Cihaz açıldığında ise üçüncü ekran alanı, daha büyük ekranlardan biri ya da ikisiyle ilişkili olabilecek bilgiler gösterecek.

Örnek olarak bu alanın cihazın ses çıkışını yönetmek için kullanılabileceği veriliyor. Kullanıcı ilk ekran alanında görüntülenen bir uygulamadan, ikinci ekran alanında farklı bir uygulamaya geçmek için bu üçüncü ekranla etkileşime geçebilecek.

Patent bu ekranın kullanımı ile ilgili olarak daha birçok örneğe de yer veriyor. Katlanabilir ekranın yanı sıra cihaz katlandığında iki veya daha fazla parçaya ayrılan ekran örnekleri bile mevcut.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!