Microsoft'tan dev hata!

Microsoft planladığı gizli sosyal ağ projesini kendi kendine açık etti

Microsoft'tan dev hata!

Ortaya çıkan sırrı yetkililer her ne kadar "Basit bir iç tasarım projesi" olarak adlandırsa da, servisin yeni bir sosyal ağ projesi olabileceği konuşuluyor.   
Sır gibi saklanan proje Tulalip'in tanıtım sayfası, yanlışlıkla socl.com adlı internet sitesinde yayınlandı. Ntvmsnbc'nin haberine göre Yapılan hatanın geçtiğimiz Perşembe günü farkına varılması üzerine, Microsoft projeyle ilgili iletiler yayınladı.

Açıklamalarda, Tulalip servisinin reklamının yanlışlıkla yapıldığı socl.com' un, Microsoft Araştırma Ekibi tarafından geliştirilen bir iç tasarım projesi olduğu ve yanlışlıkla yayınlandığı belirtildi.

Microsoft gibi dev bir ismin sosyal ağ trendine kendini dahil etme ihtimalinin yüksekliği ise, "basit bir iç tasarım projesi" iddialarına inanılmasını güçleştiriyor. Konuyla ilgli bir iddiaya göre ise yapılan hata kasıtlı; Ağızdan kaçanlar da planlanmış bir piyasa yoklama stratejisi. Kafaları karıştıran diğer bir ayrıntı ise, Tulalip sayfasına ait alan adının 'social'ın kısaltması olan Socl.com olarak alınması.
HABERTÜRK

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!