Microsoft GitHub'ı satın alabilir!

Dünyanın en popüler kod havuzu olan GitHub'ın Microsoft tarafından satın alınacağına dair birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Şimdi de ortaya çıkan haberler, Microsoft'un GitHub'ı satın alma ihtimallerini daha da yükseltiyor. Microsoft GitHub'ı her an satın alabilir.

Microsoft GitHub'ı satın alabilir!

Business Insider'da yer alan haber, hem GitHub hem de Microsoft'a yakın kaynaklardan oluşuyor. Haber içeriğinde Microsoft'un GitHub'ı tamamen satın almayı değerlendirildiği öne sürülüyor.

Pazarlıktan haberdar olan bir kişinin CNBC'ye yaptığı konuşmada, 5 milyar dolar değer biçildiği söylenen GitHub'un Microsoft'a pahalı geldiği söyleniyor. Tabi bunun kesin olup olmadığına dair bir bilgi bulunmuyor.

Ayrıca GitHub'ın eski CEO'su Chris Wanstrath, geçtiğimiz yıl görevinden ayrılmıştı ve yerine biri getirilmemişti. Bunun nedeninin ise Microsoft'a GitHub'ı satın alması için daha elverişli bir ortam hazırlaması olduğu düşünülüyor.

Birkaç yıldır düşünülen ama özellikle son 1-2 haftada üstünde durulan bu konuyla ilgili GitHub yaptığı açıklamada, GitHub'ın Microsoft bünyesine katılmasıyla daha iyi bir hale geleceğini belirtiyor.

Satın alım işlemi Microsoft'un da işine epey bir yarayacak. Milyonlarcayageliştiriciye ulaşımı sağlayacak GitHub sayesinde Microsoft, geliştiricileri kendi servis ve hizmetlerine daha rahat bir şekilde yönlendirebilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!