Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Michael B. Jordan 2020'nin yaşayan en seksi erkeği seçildi

Daha önce Idris Elba, Dwayne Johnson, David Beckham, Chris Hemsworth gibi isimlere layık gördüğü "yaşayan en seksi erkek" unvanını geçen yıl John Legend'a veren People dergisi, aktör Michael B. Jordan'ı 2020'nin yaşayan en seksi erkeği seçti.

Michael B. Jordan 2020'nin yaşayan en seksi erkeği seçildi

Ünlü aktör Michael B. Jordan, 2013 yılında, 26 yaşındayken ilk kez People dergisinin Ones to Watch (İzlenmesi Gerekenler) listesinde yer almıştı. Aradan yedi yıl geçtikten sonra '2020'nin yaşayan en seksi erkeği' tacını taktı. Aldığı 'yaşayan en seksi erkek' unvanı sonrası People dergisine konuşan Jordan, "Çok güzel bir duygu. Herkes 'Mike bu senin muhtemelen alamayacağın tek unvan' şeklinde espri yapardı. Ama parçası olunan iyi bir kulüp bu" dedi.

Jordan, aldığı unvanla en çok ailesindeki kadınların gurur duyacağını söyledi.

2015'te rol aldığı Creed'de Apollo Creed'in oğlu Adonis'in boks mirasını sürdürmek için vücudunu şekillendirmekten, 2018'de Kara Panter'in acımasız kötü adamı Erik Killmonger'ı canlandırmaya kadar, şimdi 33 yaşında olan Jordan, Hollywood'da ve dünyada pek çok iz bıraktı.

Outlier Society Productions adlı şirketi, film yapımcılarının farklı bir kadro ve ekip oluşturmasını zorunlu kılan bir katılım şartını ilk benimseyen şirketti. Jordan,  Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Önemlidir) hareketinde ve bu yılki seçimlerde aktif rol aldı. Jordan, "Sadece oynadığım rollerle değil, tüm dünyada bir etki yaratmak istiyorum" dedi.

Amerikalı aktör, Fruitvale Station filminde vurularak öldürülen aktivist Oscar Grant rolüyle tanındı. Daha sonra Rocky filmlerinin devamı niteliğindeki Creed'de boksör Adonis Creed'i ve Black Panther'de Erik Killmonger'ı oynadı. Jordan televizyon dizilerinde ilk olarak HBO'da yayınlanan The Wire dizisindeki Wallace rolüyle göründü. Daha sonra ABC dizisi All My Children'da Reggie Montgomery ve NBC dizisi Friday Night Lights'da Vince Howard rolüyle tanındı.

Jordan 2015'te Fantastic Four filminde süper kahraman Human Torch'a dönüşen Johnny Storm karakteriyle yıldızlaştı. Ancak film, eleştirmenlerce dünya çapında eleştirildi. Rotten Tomatoes'da yüzde 9 kabul oranı aldı ve gişede tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. Buna karşılık, 2015'den sonra Jordan, Rocky filmlerinin devamı niteliğindeki Creed'deki, boksör Apollo Creed'in oğlu Adonis Creed rolüyle, eleştirmenlerin övgüsünü kazanmaya ve olumlu görüşler almaya başladı.

Jordan, People dergisine verdiği röportajda, gelecek planlarını sayarken, "Biraz daha yönetmenlik, daha az oyunculuk ve çokça yapımcılık" dedi.

"HERKESİ MUTLU EDEMEYECEĞİMİ ANLADIM"

Çalışmadığı zamanlarda otomobil kullanmaktan, yemek pişirmekten ve video oyunları oynamaktan zevk aldığını belirten bekar oyuncu, özgüveninin sırrını "herkesi mutlu edemeyeceğinizi tamamen fark etmek" olarak açıkladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!