Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MİB temsilcisi Salim Haffar, EuroTrans'ın yeni başkanı oldu

1990 yılından beri tüm makine sektöründe yerli makine üreticilerinin çıkarlarını gözetmek ve yerli makine üretimini desteklemek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Makina İmalatçıları Birliği (MİB), ülkemizi uluslararası arenada gururlandıracak işlere imza atmaya devam ediyor.

MİB temsilcisi Salim Haffar, EuroTrans'ın yeni başkanı oldu

1968 yılında kurulan EuroTrans - Avrupa Güç Aktarma Organları İmalatçıları Derneği genel kurulunda yapılan seçim sonucunda ülkemizi ve Makina İmalatçıları Birliği'ni temsilen, İ-Mak Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.'nin Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar, başkanlık görevine seçildi.

MİB'in 2018 yılında üyesi olduğu, 2018 yılında ise 50. yılını kutlayan Avrupa Güç Aktarma Organları Derneği EuroTrans'ın 18. Başkanı seçilen Salim Haffar, yaklaşık iki yıldır EuoTrans içinde temsil görevini sürdürüyordu.

29 Eylül 2020 günü yapılan online toplantıda; Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Belçika, İsviçre, Finlandiya ve Türkiye'nin üyesi olduğu ve Avrupa'da yerleşik, yaklaşık 600 firmayı ve 40 milyar dolarlık bir üretimi temsil eden EuroTrans genel kurulu sonucunda Haffar, çok önemli bir sorumluluk üstlenmiş oldu.

Türkiye'ye duyulan güven çok önemli

Genel kurul sonrası yaptığı konuşmada Salim Haffar, Türkiye ve MİB için gururlu olduğunu ifade etti. Haffar, kısa bir süre sayılacak iki yılın ardından başkanlık görevine seçilmesinde, konuya gösterdiği hassasiyet ve uluslararası toplantıları mümkün olduğunca çok takip etmesinin, dernekte kendisine güven kazandırdığını ve bunun etkili olduğunu söyledi.

Bu dönem içinde Türkiye'ye duyulan güvenin de çok önemli olduğunu vurgulayan Haffar, "Böyle bir dönemden geçerken, sektörün ülkemize ve bizlere duyduğu güveni en etkili biçimde değerlendirmeye çalışacağız. Bu bir bayrak yarışı; bizden önce yapılanlar için teşekkür edip, sonrasında daha ileri nasıl gidebiliriz düşüncesi ile hareket edilmesi gerekiyor. Yapmayı planladıklarımızı genel kuruldan kısa bir süre önce tüm paydaşlara ilettik; onlar da bize güvenmeyi tercih ettiler. Umarız kısa süre içinde ticaret eski hızına kavuşur ve bizler de aklımızdaki projeleri hayata geçirebiliriz" dedi.

Öte yandan, kısa süre önce tüm dünya ticaretini olumsuz yönde etkileyen pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşen toplantıda başkanlığa seçilen MİB temsilcisi Haffar'ın yardımcılığını, İsviçre'nin derneği Swissmem'in de temsilciliğini yapan Novagear firması uzmanı André Thuswaldner yapacak. İki yıllık süre için seçilen ve görevini sürdürecek yönetimin sekretaryası ise Almanya VDMA tarafından yapılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!