Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'nin rotası 2014 seçimleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkan Adayı Tevfik Topçu, 2014 yerel seçimlerinin ülkücü hareket için kader niteliği taşıdığını belirterek, seçimlerden bir yıl önce adaylarını kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.

MHP'nin rotası 2014 seçimleri

MHP 10. İl Kongresi için adaylığını açıklayan Tevfik Topçu delege ziyaretlerini tüm hızıyla sürdürüyor. 50 araçlık konvoyla Gürsu ilçesine çıkarma yapan Topçu ve ekibi, partisinin ilçe başkanlığında delegelerle ve partililerle bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu programda seçimler için destek isteyen Topçu, 13 Mayıs'taki seçimin galibinin ülkücü hareket olacağının altını çizdi. Hiç kimsenin endişe duymamasını isteyen Topçu, "Hiç kimes merak etmesin. MHP'nin, 13 Mayıs'taki 10. Olağan Kongresi'nde güçlenecek. Hiç kimse bundan şüphe duymasın. Biz hiçbir arkadaşımızı ötelemedik. Gözardı etmedik. Buna da hakkımız yok. Bazı yerlerde, 'Tevfik Topçu seçilirse şu ilçe başkanı görevden alınacak' diye duyuyorum. Tevfik Topçu'nun ismi Bursa'da birliği ve dirliği temsil eder. Birleşmeyi temsil eder. Ayrışmanın karşısındayız. Hiçbir teşkilatımızla ilgili böyle bir tasarrufumuz yoktur. Tevfik Topçu bir görev adamıdır. Bu teşkilat 40 yıldır nerede görev yaptıysak o görevini yerine getirdi. 15 ay önce de sizler bana il başkanlığı görevini verdiniz. Hakkıyla yapmaya gayret ettim. İyi şeyler yaptığıma da inanıyorum" dedi.
"13 MAYIS'TA KANTAR DOSDOĞRU TARTACAK"
13 Mayıs'taki kongreden 2014 yerel seçimini yapacak il başkanının belirleneceğinin altını çizen Topçu, 2014 yerel seçimlerin ülkücü hareket ve Türkiye için kader niteliğinde olduğuna dikkat çekti. Topçu, şöyle devam etti:
"Sizlerden destek bekliyorum. Ülkücü irade, milliyetçi hareketin iradesi kantarın topuzunu asla kaçırmadı. Ülkücü iradenin kantarı her zaman doğru tarttı. 13 Mayıs'ta da dosdoğru tartacak. Bursa için hak eden kimse o sandıktan o çıkacak. Buna yürekten inanıyorum. Hedef 14 Mayıs'ta başlayacak. İşte o gün bizim sorumluluğumuz başlayacak. O gün bizim yapmamız gerekenler başlayacak. 2014 yerel seçimleri MHP'nin de ülkücü hareketin de Türkiye'nin de kader seçimi olacak. Yerel seçimlerde başarılı olmayan bir siyasi parti iktidar olamaz".
"ADAYLARI 1 YIL ÖNCEDEN AÇIKLAYACAĞIZ"
Yerel seçimler için ciddi bir hazırlık içinde olacaklarını kaydeden Topçu, "Bir duruşumuz olacak. 2014 yerel seçimlerinden 1 yıl önce adaylarımız belli olacak. Önceki yıllardan farklı olarak kendi arkadaşlarımızdan MHP'nin yetiştirdiği kadrolardan olacak. Ülkücü hareket gümbür gümbür geliyor" ifadelerini kullandı.
Ziyarette, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, eski İl Başkanı Arif Demirören, il genel meclisi üyeleri, Yıldırım, Nilüfer ilçe başkanları, Osmangazi eski İlçe Başkan Vekili Mahmut Tekinbaş, belediye meclis üyeleri, kadın kolları il başkanlığı üyeleri, il başkan yardımcıları, il yönetim kurulu üyeleri, Ülkücü İşçiler Derneği ve diğer ülkücü dernek başkanları, milletvekili adayları da katıldı.

MHP'nin rotası 2014 seçimleri MHP'nin rotası 2014 seçimleri
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!