MHP Lideri Bahçeli Bursa mitinginde ağır konuştu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP Bursa kuruluş mitinginde onbinlere hitap etti. Türkiye'nin masada paylaşılmak istendiğini belirten Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, "İmralı canisine hangi sözleri verdiniz. O sana büyü mü yaptı? TSK mahkum ve müebbetlik PKK serbest ve güvencededir" dedi.

MHP Lideri Bahçeli Bursa mitinginde ağır konuştu

Mesut DEMİR-Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Kent Meydanı'nda düzenlediği kuruluş mitingi başlıyor. Miting alanına akın eden MHP'liler yavaş yavaş miting alanını doldurmaya başladı.
Miting alanı girişlerinde ve çevresinde Bursa Emniyeti geniş güvenlik önlemleri aldı. Kent Meydanı'ndaki tüm çevre binaların çatılarında polis kuş uçurtmuyor. MHP'liler, miting alanı girişlerinde kontrolden geçirilerek alana alınıyor.

MHP'liler miting alanını doldurdu. Şuana kadar miting alanını dolduranlar MHP lideri Devlet Bahçeli'yi bekliyor. MHP şarkılarına Türk bayrakları ve MHP bayraklarıyla eşlik eden MHP'liler, sık sık 'Ne Mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atıyor.

MİTİNG ALANINA 30 BİN KİŞİ GİRİŞ YAPTI

Emniyetten alınan bilgiye göre, MHP miting alanına giriş yapan MHP'li sayısının 30 binin üzerine çıktığı öğrenildi. Mitingi dışında bulunan vatandaşlarla birlikte bu rakam tahmini 40 bini buluyor. MHP'lilere göre miting alanında 60 binin üzerinde kişi yer alıyor. Bazı gazeteci ve köşe yazarlarına göre ise miting alanında 25-30 bin civarında kişi yer alıyor.

Miting alanında tüm hazırlıklar yapıldı. Birazdan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin miting alanına gelmesi bekleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, miting alanına giriş yaptı. Onbinlerce Bursalı Türk bayrakları ve MHP bayraklarıyla Devlet Bahçeli'ye tezahüratta bulunuyor.
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Bursalılara sesleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Bursa'da düzenlediği kuruluş mitingindeki konuşmasından satır başları...

Kuruluş mitinglerinin ilkini gerçekleştirmek için Bursa'dayız...

Bursa tarih demektir, Bursa kütühat demektir, Bursa hoşgörü, anlayış, adalet, yiğitlik ve kardeşliktir.

Bursa elbette Türk, Türk Milleti ve Türk tarihidir. Bursa Orhangazi'nin mirasıdır. Bursa, dünü ile şeref duymakta, yarınıyla umutlanmaktadır.

Bursa Milletiyle iftihar etmektedir. Bugü Bursa Uludağ gibi görkemlidir. Bugün Bursa milletinin yeniden dirilişine, şahlanışına şahitlik etmektedir.

Bursa hainlere korku salmakta, eşbaşkanlara hezimet vaat etmektedir. 

İmralı elçisi barış elçisi olarak gösterilmiştir. İç ve dış tahritler artmış, kardeşlik duygusu yara almış, terör insifiyatif elde etmiştir. Cumhuriyetin ilke ve esasları tartışmaya açılmışıtr. 

Türkiye'nin üniter yapısı hedef alınmıştır. Durum ciddidir, Türkiye iyi durumda değildir. 

Büyük Türk Milleti aziz Bursalılar sevgili dava arkadaşlarım. İçiniz kan ağlayarak görüyorsunuz. Meydanlarda bağımsızlığını kazanmış Türkiye masada paylaşılmak istenmektedir.


TÜRKİYE MASADA PAYLAŞILMAK İSTENİYOR

Büyük Türk Milleti aziz Bursalılar sevgili dava arkadaşlarım. İçiniz kan ağlayarak görüyorsunuz. Meydanlarda bağımsızlığını kazanmış Türkiye masada paylaşılmak istenmektedir.
Türkiye demokrasi yalanlarıyla paylaşılmak istenmektedir. Yurdumuz hainlerin ellerine bırakılmanın son noktasındadır. Dün kovduklarımız bugün başımıza üşüşmüşlerdir.
Karanlık ilişkiler bölünme kampanyaları tekrar hız kazanmış bir kez daha sahneye çıkmıştır. Biliniz ki 942 yıl önceki Malazgirt Destanı'nın hesabı sorulmak istenmektedir.
91 yıl önce Sakarya'da durdurulan düşmanlıklar şimdilerde karşımıza dikilmişlerdir.

İMRALI CANİSİ BARIŞ ELÇİSİ OLARAK GÖSTERİLDİ

Türk milleti kuşatılmış ve milli değerlerimiz açıkça hedef yapılmıştır.
Şurası bir gerçektir ki etnik bölünmeyi amaçlayan terör örgütü, İmralı Canisi barış elçisi olarak gösterilmiştir.
Etnik bölünmeye zemin hazırlayan iç ve dış etkenler artmıştır.
Terör inisiyatif elde etmiş, süreç çözüm, barış, ateşkes, pazarlık ve taviz koparma tuzaklarıyla alanını genişletmiştir.
Cumhuriyetin ilkeleri tartışılmaya açılmış, bölünmeye anayasal zemin hazırlama ivme kazanmıştır.

TÜRK MİLLETİ AKP BELASI İLE SARSILMAKTADIR

Türkiye'nin üniter yapısı hedef alınmıştır
Türk milleti AKP belası ile sarsılmaktadır.
Tek millet, tek devlet, tek dil, tek bayrak ve tek vatan AKP'nin bölücü politikaları ve uygulamaları sonucunda yıpratılmıştır.
Etnik temelde bölünme, mezhep temelinde ayrışma devletin ana ilkeleri temelinde kavga vahim bir aşamaya gelmiştir.
Durum ciddidir. Türkiye iyi durumda değildir. Bedeli kanla ödenerek kazanılmış bağımsızlığımız bin yıl boyunca sevgiyle yoğurduğumuz kardeşliğimiz, asırlarca birlikte oluşturduğumuz milli varlıklarımız, milli dayanışmanın temeli olan huzur ve asayişimiz sağılık barınma beslenme ve korunma gibi temel ihtiyaçlarımız hüsrana uğramıştır.

TÜRK OLMAK SUÇTUR

AKP yönetimi altındaki Türkiye'de Türk olmak suçtur. Türk milleti suçtur, Türk bayrağı tahriktir, Türk milliyetçiliği ayaklar altındadır. Türk milleti bölünmesi için icap eden 36 parçadan ibarettir. Buna karşılık PKK baş tacıdır. İmralı canisi ezberleri bozan, umutları yeşerten iyilik meleğidir.
Barzani gurur abidesidir.
Bölücük terör kurtuluş reçetesidir.
Hiç kimse hayale kapılmasın. Hiç kimse rüyaya dalmasın, hiç kimse yanlış hesap yapmasın.  Ötüken ruhu hainlere geçit vermeyecektir.
Kurulumuzun direkleri bölücülerin kafasına arkası arkasına inecektir.

BANKADA MİLYONLARINIZ YOK, GEMİCİKLERİNİZ YOK

Sizlerin bankalarda  milyonlarınız yoktur. Sizlerin denizlerde yüzen gemicikleri yoktur. Sizlerin yabancılara verdiğiniz sözleriniz teröristlere boyun eğen sefaletiniz de yoktur. Çünkü sizler Türkiye'nin gurusunuz. Çünkü Bursa Türk milletinin kuruluşunun merkezidir. Yeniden doğruluşunun müjdesidir.

Aziz vatandaşlarım, değerli dava arkadaşlarım Başbakan Erdoğan İmralı Canisi ile Türkiye'yi konuşmaktadır. Başbakan Erdoğan PKK ile Türk milletini müzakere etmektedir.

PKK NASIL SİLAH BIRAKACAK?

Türk milleti çözüm süreci ile çöküşü götürülmektedir. PKK aradığı fırsatları AKP'nin kurduğu masada bulmuştur.
Diyorlar ki PKK silah bırakacakmış. PKK'lı militanlar emniyetli şekilde sınır dışına çıkacakmış. Diyorlar ki terör bitecek, analar ağlamayacakmış. Türkiye huzura kavuşacak, ekonomi sıçrama yapacakmış, Türk milleti yalanlarla oyalanmaktadır.
Sınır dışında yuvalanmış teröristler nasıl ülke dışına çıkarılacakmış, PKK'nın silah bırakması nasıl mümkün olacaktır.

İMRALI CANİSİNE HANGİ SÖZLERİ VERDİNİZ?

Başbakan kanlı  terör örgütüne neleri vaat ettiğini hala açıklayamamıştır.
Başbakan'a soruyorum İmralı Canisi'ne hangi sözleri, PKK'ya hangi umutları verdiniz.
İmralı Canisi'nin serbest kalması çözüm müdür? PKK'nın parlamentoya taşınması çözüm müdür?

O SANA BÜYÜ MÜ YAPTI?

Senin başka işin yok mu? Bursa'nın sorunları birikmişken sen nelerle meşgul oluyorsun?
Yoksa İmralı Canisi sana el mi verdi, büyü mü yaptı, gözünü mü boyadı, PKK iradene pranga mı vurdu?
Türkiye'yi bu hale getirmeye ne hakkın vardır.

GENELKURMAY BAŞKANLARI CANLI BOMBALARLA YATIP KALKSALARDI İŞLERİ RAST GİDERDİ

Genelkurmay Başkanları terörist olmakla itham edilmekte, gerçek teröristler muhattap alınmaktadır.
Genelkurmay başkanları canlı bombalarla yatıp kalksalardı, Habur'dan girselerdi, Kandilli'de eğitim verselerdi ve Barzani'nin himayesinde olsalardı her işleri rast giderdi.
Yollara mayın döşeselerdi mesajları alınıp verilir müzakere masasının baş köşesine konulurlardı.

TSK MAHKUM, PKK SERBEST

PKK dışarıda TSK içeride.
TSK mahkum ve müebbetlik PKK serbest ve güvencededir.
Biliyorsunuz ki sözde darbe davalarına atfen yöneltilen iddiaların en başında hükümeti devirmek suçlaması gelmiştir.
Başbakan ve partisi suçlu ve suçsuz ayrımına gitmeden önemli sayıdaki askerleri zan altında bırakmış darbe yapmakla itham etmiştir.
Herkes elini vicdanına koymalı hükümeti yıkmak isteyenler kötüdür de devleti ve milleti yıkmak isteyenler mi iyidir. 

Bahçeli konuşmasını tamamladı, miting alanından ayrıldı. Miting alanını dolduran Bursalılar, yavaş yavaş alanı terk ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!