Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'Lİ VEKİL BAKAN ÇUBUKÇU'DAN ÖZÜR DİLEDİ

Nimet Çubukçu'ya 'Koparırım senin o dilini' diyen MHP'li vekil Çubukçu'dan özür diledi.

MHP'Lİ VEKİL BAKAN ÇUBUKÇU'DAN ÖZÜR DİLEDİ

MHP'nin öğretmen kökenli Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, çift dilde eğitime sıcak baktığını söylediğini iddia ettiği Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sert eleştirilerde bulunmuş, "Koparırım senin o dilini bakan" diye seslenmişti.

BENİ ARADI VE ÖZÜR DİLEDİ
NTV ekranlarında Nilgün Balkaç'ın sorularını cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ahmet Duran Bulut'un kendisini arayarak özür dilediğini söyledi. İfadelerin kendisini şaşkına çevirdiğini belirten Nimet Çubukçu canlı yayında medyaya da sitem etti.

Bakan Çubukçu, 'Ahmet Duran Bulut, Balıkesir'de katıldığı toplantıda çift dile ilişkin düşüncem olduğuna dair açıklama yaptı. Dün özür diledi, "bir hanımefendi bakana bunu yapmamam gerekirdi" dedi.' şeklinde konuştu.

NİYE MEDYA BU TEHDİDE SESSİZ KALDI
Hem bir bayan hem de bakan olmasından ötürü böyle bir sözel şiddete medyanın sessiz kaldığını ve gösterilmesi gereken tepkinin gösterilmediğini ifade eden Nimet Çubukçu, 'Siyasi dil konusunda uyarıda bulunan hiç kimse ses vermedi. Bir ülkenin bakanı olarak uğradığım şiddet dili konusunda medya bir şey yapmadı.' dedi. 

ENSONHABER

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!