Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'den İDO'ya tepki

MHP Bursa mitingi için dile getirilen o iddialar nedeniyle İDO'ya sert bir mektup yazdı.

MHP'den İDO'ya tepki

 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bursa mitingine İDO ile gitmek isteyen vatandaşların engellendiği yönünde kendilerine ulaşan şikayetler üzerine İDO Genel Müdürlüğü'ne bir mektup yazdı. Büyükataman, mektubunda, "İDO'nun bu denli yandaş bir tutum sergilemesi tarafımızca doğru bulunmamakla birlikte, İDO'nun seferlerinde yandaş kanal izlettirme zorunluluğu ile birlikte MHP mitingine katılımı bu şekilde sabote etmesi hafızamızdaki tazeliğini daima koruyacaktır" dedi.
Büyükataman, MHP'nin Bursa mitingine İDO ile gitmek isteyen vatandaşların engellendiği iddiaları üzerine, MHP Genel Merkezi'ne ulaşan şikâyetlere ilişkin İDO Genel Müdürlüğü'ne bir mektup yazdı.

Mektubunda, MHP olarak 9 merkezi ilde, 9 dev açık hava toplantısı tertipleme kararı aldıklarını anımsatan Büyükataman, "İhanet sürecinde AKP'nin genel başkanının; gerek sanatçıları, gerek basın mensuplarını ve gerekse iş adamlarını taraflarını belirlemeye, açılımın ya yanında ya da karşısında olmaya çağırmasının ardından sanatçılar ve basın mensuplarının önemli bir kısmı tarafını belli eden beyanlarda bulunmuşlar, bazı şirketler ticarî kaygılarını ülke menfaatlerinin önünde görerek bu sürece desteklerini maddî-manevî vermişlerdir. Tabii bunun yanında ülke menfaatlerini düşünerek bölünme sürecinin karşısında yer alan değerli sanatçılarımız, basın mensuplarımız ve iş adamlarımız da görüşlerini beyan etmişlerdir" dedi.

"İDO'NUN BU TAVRINI KINIYORUZ"

Bursa'da 23 Mart 2013 tarihinde düzenlenen mitinge katılımın, iktidar gücüyle gerek kara ve gerekse deniz yollarında seyahat hürriyetinin kısıtlanması suretiyle engellendiğini, halkın tercihine bu şekilde ipotek konulmaya çalışıldığını savunan Büyükataman, şunları kaydetti:

"İktidara yakınlık ile devletin maddî kaynaklarından daha çok faydalanmanın hesabını yapan zihniyet; hak, hukuk, adalet kelimelerinin anlamlarını unutmuş, ticarî ahlak kaygısını bir kenara bırakmıştır. Böylece millete hizmet etmek adına kurulan kurumları, şirketleri adeta para ve propaganda vasıtası gibi gören sakat anlayış, maalesef her yeri örümcek ağı gibi sarmıştır. Konulan bu ipoteğe, uygulanan bu seyahat kısıtlamasına şirketinizin de alet olması şirketiniz adına büyük bir utanç vesikası olarak tarihteki kara yerini alacaktır.


Yılmamaya, yıkılmamaya, başarmaya yeminli ülkücülerin önünde; ticarî kaygılarını bir partinin siyasî hedeflerine indirgeyerek set olmaya çalışan siz ve sizin gibi şirketler bilmelidir ki davasına inanmış bir ülkücünün önünde hiçbir set duramayacaktır.

Partimizin 23 Mart 2013 tarihinde Bursa ilimizde düzenlediği açık hava toplantısına İstanbul'dan katılmak üzere yola çıkan vatandaşlarımız şirketinizin 'denizin dalgalı olduğu gerekçesiyle seferlerin iptal edildiği' açıklamasıyla karşılaşmışlardır. Özel bir şirket olan İDO'nun bu denli yandaş bir tutum sergilemesi tarafımızca doğru bulunmamakla birlikte, İDO'nun seferlerinde yandaş kanal izlettirme zorunluluğu ile birlikte MHP mitingine katılımı bu şekilde sabote etmesi hafızamızdaki tazeliğini daima koruyacaktır. İDO'nun bu tavrını Milliyetçi Hareket Partisi olarak kınıyoruz."
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!