Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'DEN ESNAF ZİYARETİ

Bursa'da, seçim çalışmalarına hız veren MHP milletvekili adayları, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti.

MHP'DEN ESNAF ZİYARETİ

Seçim sürecinin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen BESOB Başkanı Arif Tak, MHP'ye 12 Haziran'da başarılar diledi. 12 Haziran seçiminin Türkiye için dönüm noktası olduğunu belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Bursa'yı yeterince bilmeyen siyasetçilerin bazı handikaplar yaşayabileceğini ifade etti. Büyükataman, "Bursa'nın bir siyasetçisi olarak Başbakan Yardımcımıza Bursa'nın bu hassasiyetini hatırlatmak istiyorum. Başbakan yardımcımız bir siyasi partinin adayı sıfatıyla Bursa'da bulunmaktadır. Başbakan yardımcılığı görevi ile milletvekili adaylığı görevini mutlaka ayrı tutmasını tavsiye ediyorum. Devlet arabasıyla, devletin koruma ordusuyla ve valisiyle dolaşması uygun değil. Kendilerine hatırlatmak istiyorum. Ya Türkiye Cumhuriyeti devletinin başbakan yardımcılığı sıfatıyla Ankara'da oturup işine gücüne baksın, ya o resmi plakasını bırakıp koruma ordusundan arınarak vatandaşın içerisinde bizler gibi seçim çalışmalarını yürütsün" diye konuştu.
"ÖTV VE KDV'Yİ KALDIRACAĞIZ"
Ardından Bursa Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Ramazan Çalan, KDV ve ÖTV konusunda büyük sıkıntılarının olduğunu dile getirdi. Benzin fiyatlarından da yakınan Çalan, her hafta artan yakıt litre fiyatlarının özel halk otobüsü esnafını mağdur ettiğini ifade etti. Şoför esnafının problemlerini çok iyi bildiklerini söyleyen Büyükataman, "Şoför esnafımızın aracını yenileme ihtiyacı gündeme geldiğinde yeni alacağı araçtan KDV ve ÖTV'nin kaldırılması konusunda önerimiz var. İktidara gelirsek bunu yapacağız. Mazot ile ilgili meseleye müdahil olmak lazım" şeklinde konuştu.
Ziyaretlerin ardından Büyükataman, BESOB binasının girişinde bulunan ayakkabı boyacısı Şaban Toprak ile bir süre sohbet etti. Ayakkabısını boyatan Büyükataman, Toprak'a MHP'nin seçim vaatlerini anlattı.
MHP'DEN GÖRÜKLE'YE İLÇE SÖZÜ
Öte yandan dün akşam seçim çalışmaları çerçevesinde Görükle'de miting yapan Büyükataman, iktidara geldiklerinde Görükle'yi ilçe yapacaklarının sözünü verdi. Büyükataman, "Beldelerin kapatılmasına MHP olarak büyük tepki gösterdik. Biz iktidara geldiğimizde ilçe olması gereken yerlerin umuduna çare olacağız. Size söz veriyorum, MHP iktidara gelirse, Görükle'yi ilçe yapacağız" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!