Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mezun olan öğrencilere kendi işini kurma imkanı

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, ''İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde (İİBF) eğitim gören öğrencilere, mezun olduklarında kendi işlerini kurabilmeleri amacıyla 'uygulamalı girişimcilik' dersi vereceklerini bildirdi.

Mezun olan öğrencilere kendi işini kurma imkanı

UÜ ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında, uygulamalı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.
17 Nisan'da uygulanmaya başlanacağı bildirilen protokolü, Rektör Prof. Dr. Dilek ve KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ imzaladı.
Prof. Dr. Dilek, imza töreninde yaptığı konuşmada, protokolün, uygulamalı eğitim hedeflerinin bir parçası olduğunu ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
 Başlangıçta 30 öğrencinin yararlanacağı programın daha sonra yaygınlaştırılacağını vurgulayan Dilek, ''İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde (İİBF) eğitim gören öğrencilere, mezun olduklarında kendi işlerini kurabilmeleri amacıyla 'uygulamalı girişimcilik' dersi vereceğiz. Sertifikalarını alanlara da KOSGEB tarafından 27-100 bin lira arasında değişen miktarlarda kredi verilecek'' diye konuştu.
 KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Akdağ da öğrencilere uygulamalı eğitim vererek istihdam ve üretime katkıda bulunmalarını sağlayacaklarını bildirdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!