Metrobüs üzerinden video paylaşmışlardı o gençler gözaltında!

İstanbul'da metrobüs üzerinde yaklaşık 12 durak seyahat eden iki parkur sporcusu polis tarafından gözaltına alındı.

Metrobüs üzerinden video paylaşmışlardı o gençler gözaltında!

İstanbul'da metrobüsün üstüne çıkarak 12 durak yolculuk yapan 2 genç polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler gülerek geldikleri Emniyet Müdürlüğü binasında bundan sonra çok daha fazla ses getirecek bir tırmanış yapacaklarını söylediler. İki kişinin  trafiği tehlikeye düşürmek suçundan ceza kesildikten sonra adli işlem yapılması için karakola teslim edileceği öğrenildi. 

12 DURAK METROBÜSÜN ÜZERİNDE GİTMİŞLERDİ

İstanbul'da sosyal medya hesaplarında dün ortaya çıkan görüntüler de 2 genç akıl almaz bir yolculuk yaptıkları görülmüştü. Görüntüler de Zincirlikuyu istikametine doğru giden metrobüsün üstünde 2 gencin çılgın yolculuk yaptığı bunu 12 durak boyunca sürdürdüğü tespit edilmişti.  Zaman zaman metrobüs üstünde ayağa kalkan, selfi çekerek görüntüler alan iki genç, Zincirlikuyu'da yolcuların şaşkın bakışları içinde metrobüsün üstünden aşağı inmişlerdi.

GÖZALTINA ALINDILAR

Görüntülerin yayınlanması üzerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekipler harekete geçti. Yapılan çalışmalarda 2 gencin isimleri tespit edildi. Pavel Smirnov ve Jack Kahyaoğlu polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden Pavel Smirnov'un daha önce Yavuz Sultan Selim Köprüsünün kulesine tırmanarak "350 metre" yükseklikte özçekim yaptığı belirtildi.

Gayrettepe'de bulunan Trafik denetleme şube müdürlüğüne getirlilen şüpheliler basın mensuplarına "Bu hayatta unutulan değil iz bırakan olursun " diye bağırdı. Ayrıca bundan sonra daha ses getirecek bir tırmanış yapacaklarını da söylediler. Şüpheliler trafiği tehlikeye düşermek suçundan ceza kesileceği, adli işlemlerin yapılması için karakola teslim edilecekleri öğrenildi.

SERBEST KALDILAR

İstanbul'da metrobüs üzerinde seyahat ettiği için polis tarafından gözaltına alınan 2 parkur sporcusu uygulanan cezai işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Polis merkezinden ayrılan parkur sporcuları ceza makbuzunu yere atarak ayaklarıyla yırttı.

Metrobüs istasyonuna gizlice giren gençler, durağa tırmanarak metrobüse atladıktan sonra üstünde 12 durak boyunca yolculuk yaptı. Parkur sporcularının Merter Durağı'ndan Söğütlüçeşme istikametine doğru 12 durak boyunca yaptığı yolculuk pes dedirtti. Akıl almaz metrobüs yolculuğunun ardından gözaltına alınan parkur sporcuları uygulanan cezai işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Polis merkezinden ayrılan sporcular, ceza makbuzuyla video çekti. Videoda sporcular "Hayatımda yediğim ilk ceza 90 lira" diyerek makbuzu yere atıp ayaklarıyla önce ezdi sonrada yırttı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!