Metin Serezli'nin son isteği

Nevra Serezli, dün hayatını kaybeden usta tiyatrocu eşi Metin Serezli'nin son isteğini açıkladı.

Metin Serezli'nin son isteği

Uzun süredir akciğer tedavisi gören Metin Serezli dün 79 yaşında hayatını kaybetti. Ölümüyle sanat dünyasını yasa boğan usta oyuncu için eşi Nevra Serezli "Mutlu bir yaşam sürdü, hak ettiği değeri gördü" dedi. Serezli, eşinin son isteğini de dile getirdi. "Anma töreni yapmayın, Teşvikiyeden kaldırırsınız"

7 MART'TA KUTLAMA YAPTIK 10 MART'TA KAYBETTİK
Tiyatro ve sinema dünyasının usta isimlerinden Metin Serezli, dün Beykoz'daki evinde hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören 79 yaşındaki sanatçının ölümü, sanat dünyasını yasa boğdu. Eşi Nevra Serezli, sanatçı için "7 Mart'ta 45'inci senemizi kutlamıştık, 10 Mart'ta kaybettik. Son anlarında şuurunu kaybetmedi. Rahat nefes alamıyordu, sonra kalbi durdu" dedi

"ÇOK ANİ OLDU"
Oyuncu, Serezli'nin ölümünün ani olduğunu söyledi: "Çok ani oldu, kanser eritip bitirmeden gitti. 2,5-3 senedir kanserle mücadele ediyordu."
"ÇOK ZENGİN BİR YAŞAM SÜRDÜ"
Birbirlerini çok sevdiklerini belirten Nevra Serezli, "Metin sanat hayatında hak ettiği değeri gördü. Hep istediği işleri yaptı. Sahnede mutluydu. Çok zengin bir yaşam sürdü. Oğullarının mürüvvetini gördü, torunlarını gördü, mutlu bir aile yaşamı vardı" diye konuştu.

SON VASİYETİ..
Serezli ayrıca eşinin anma töreni yapılmamasını vasiyet ettiğini açıkladı: "Kesinlikle anma töreni yapılmamasını vasiyet etti. 'Teşvikiye Camii'nden kaldırırsınız beni' diyordu. Cenazesi salı günü (yarın) Teşvikiye'den kalkacak."

Taziyeleri evine kabul eden oğlu Murat Serezli de "Uzun zamandır tedavi görüyordu. Son bir ayda rahatsızlığı ilerledi, bu sabah (dün sabah) saatlerinde hayatını kaybetti. Annem metanetli olmaya çalışıyor" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!