Messenger yenileniyor! İşte yeni tasarım

Facebook Messenger'ın eklenen yeni özellikler ile gitgide daha karmaşık hale gelmesi ve performans sorunları yaşanması nedeniyle, büyük bir kitle Messenger Lite uygulamasını tercih ederken, sevindirici haber Mark Zuckerberg'den geldi.

Messenger yenileniyor! İşte yeni tasarım

F8 konferansının açılış konuşmasında yaptığı konuşmada, Facebook'un daha basit ve hızlı bir mesajlaşma deneyimi sunmak istediğini belirten Zuckerberg, bu nedenle Messenger uygulamasını tamamen yeniden tasarladıklarını açıkladı.

Facebook Messenger yeni tasarımı ile dikkat çekiyor!

Yeniden tasarlanan Messenger uygulamasının tasarımını gösteren Zuckerberg, yeni tasarımı " temiz ve hızlı " odaklı olarak dile getiriyor. Yeni tasarımda uygulamanın alt kısmının üç farklı sekme haline getirildiğini görüyoruz.

İlk sekme yapılan son sohbetleri listelerken, diğer kısımlarda ise arkadaş listesi ve profil bölümü yer alıyor. Kamera ve görüntülü sohbet başlatılmasını sağlayan kısayollar ise uygulamanın sağ üst kısmına yerleştirilmiş durumda.

Oldukça sadeleştirilen yeni tasarımın ne zaman kullanıcılara sunacağı şu anda bilinmiyor. Son dönemde Messenger Lite'a geçiş yapan kişilerin, Facebook'un Messenger'ın tasarımını yenileme kararı almasına neden olduğu belirtiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!