Mertan bebeğin soluk borusu değiştirilecek

İZMİR'nin Torbalı İlçesi'nde prematüre olarak dünyaya gelen, kalbindeki delik ve kasık fıtığı nedeniyle iki ameliyat geçiren 1 yaşındaki Merthan Zeki bebeğin, şimdi de soluk borusu değiştirilecek. Baba Ahmet Karabıyık, "Oğulumun tedavisi için elimizde avucumuzda ne varsa bugüne kadar harcadık. İşten çıkartıldığım için sigortam da yok. Çocuğumun ilaçlarını da alamıyoruz" dedi.

Mertan bebeğin soluk borusu değiştirilecek

 

Torbalı'da 5 yıllık evli Ahmet Karabıyık (33) ve Nazlı Karabıyık (32) çiftinin oğulları Merthan Zeki, geçen yıl Kasım ayında, 6.5 aylıkken, prematüre olarak 1 kilo 300 gram ağırlığında dünyaya geldi. Prematüre doğduğu için solunum sıkıntısı yaşayan minik Merthan Zeki'nin tedaviye alındığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde iki kez duran kalbi tekrar çalıştırıldı. Yapılan tetkik ve tahliler sonucu bebeğin kalbinde delik olduğu belirlendi. Merthan bebek, 1.5 aylık olduğunda açık kalp ameliyatı oldu. 7 aylık olduğunda ise hastaneden taburcu edildi. Taburcu edilen bebek geçen 19 Kasım'da bu defa İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi'nde kasığındaki fıtık nedeniyle ikinci bir ameliyat geçirdi. Bu ameliyat sonrasında solunum yetmezliği şikayetinin artması üzerine talihsiz Merthan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Doğumdan sonra 7 ay boyunca solunum cihazına bağlı yaşayan, soluk borusu gelişmediği belirlenen bebek, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Doktorlar, Merthan bebeğin sağlığına kavuşabilmesi için soluk borusunun değiştirilmesi gerektiğine karar verdi.

Torbalı'daki fabrikalarda işçi olarak çalışan ve çocuğunun tedavisiyle uğraşırken buradaki işinden olan baba Ahmet Karabıyık, "Oğulumun tedavisi için elimizde avucumuzda ne varsa bugüne kadar harcadık. İşten çıkartıldığım için sigortam da yok. Çocuğumun ilaçlarını da alamıyoruz. Hatta parasızlıktan hastaneye bile gidemiyoruz. Ev kirasını bile ödeyemez olduk. Resmi kurumlara durumumuzu bildirip, yardım istedik, Ancak, bir sonuç alamadık. İnşaatlarda günlük olarak çalışarak kazandığım parayla geçimimizi sürdürüyoruz. Kendimiz için bir şey istemiyoruz. Çocuğumun ameliyatının yapılıp, sağlığına kavuşması için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz" dedi.

Anne Nazlı Karabıyık da tek isteğinin oğlunun sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Beni Böyle Sev 64. bölüm fragmanı izle, 08 Eylül 2014 Pazartesi Kocamın Ailesi 8. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm full izle, 22 Ağustos 2014 Benim Adım Gültepe 1. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 7. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 89. bölüm full izle, 21 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 7. bölüm fragmanı izle Medcezir 2. sezon fragmanı izle Güzel Köylü 9. bölüm full izle, 20 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm fragmanı izle Anasının Oğlu 3. bölüm fragmanı izle Küçük Kıyamet 55. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 7. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 6. bölüm full izle, 19 Ağustos 2014 Diğer Yarım 10. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 9. bölüm full izle, 18 Ağustos 2014 Kaçak Gelinler 9. bölüm full izle, 18 Ağustos 2014