Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Merinos AKKM uluslararası arenada tanıtılıyor

Macaristan'ın Türkiye Büyükelçisi Dr. Janos Hovari ve Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos, Atatürk Kongre Kültür Merkezi'ni (Merinos AKKM) gezerek, tesislerin işleyişi hakkında bilgi aldı.

Merinos AKKM uluslararası arenada tanıtılıyor

Budapeşte ile Bursa arasındaki iş birliğini artırmak maksadıyla gelen Macaristan'ın Türkiye Büyükelçisi Dr. Janos Hovari, Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos ve beraberindeki heyet, Merinos AKKM'yi ziyaret etti. Ziyarette, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Semih Pala ve yetkili personel hazır bulundu. Fuar Alanı, Osmangazi Salonu, Orhangazi Salonu, Hüdavendigar Salonu, Yıldırım Bayezid Salonu ve Büyük Teras'ı gezen Macar misafirler, AKKM Genel Koordinatör Semih Pala tarafından bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Merinos AKKM'nin Türkiye'nin en yoğun kullanılan kongre ve kültür merkezi olduğunu belirten Pala, 39 ayda 2 bin 200 faaliyete ev sahipliği yaptıklarını, 2 milyon kişi hareketi oluştuğunu ifade etti. Tesislerin işletim, yönetim ve salonları hakkında bilgi veren Pala, bugüne kadar birçok önemli programa ev sahipliği yaptıklarını anlattı. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Macar heyeti, Merinos AKKM'deki mevcut sistemi oldukça dikkat çekici bulduklarını dile getirdi.
Heyet, daha sonra Kongre Kafe'de bir süre oturarak yetkililerle sohbet etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!