Merdivende 'renkli' uzlaşma

Cihangir'de tartışma yaratan merdivenler belediye ve mahalleli tarafından yeniden gökkuşağı rengine boyandı. "Renklendirme orjinal ve güzel bir proje" diyen Belediye Başkanı Demircan, ilçedeki başka merdivenlerin de boyanabileceğini açıkladı.

Merdivende 'renkli' uzlaşma


Cihangir'de bir vatandaş tarafından izinsiz olarak boyandığı için şikayet üzerine belediye tarafından griye boyanan merdivenler, yeniden rengarenk oldu. Vatandaşların talebi üzerine Salı Pazarı Yokuşu merdivenleri, Beyoğlu Belediyesi ve mahalle sakinleri tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Merdivenlerin rengarenk boyanmasının orjinal ve güzel bir proje olduğunu belirten Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ancak ilk boyamanın usule aykırı olduğunu söyledi.

İzinsiz boyama, rutin uygulama

Merdivenlerin rengarenk boyanmasının orjinal ve güzel bir proje olduğunu ancak usüle aykırı boyandığını belirten Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan twitter hesabından yaptığı açıklamada, "bu projenin hem bu merdivenlerde hem de Beyoğlu'ndaki başka merdivenlerde uygulayabileceğini" açıkladı. Hüseyin Çetinel'in belediyeye müracaat etmeden yaptığı uygulamadan vatandaşlar tarafından şikayetler aldıklarını belirten Demircan, "Beyoğlu'nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim'' dedi. Beyoğlu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Hüseyin Çetinel ve bir grup mahallelinin, belediye ve semt sakinleriyle iletişim kurmadan kendi inisiyatifleriyle merdivenleri boyadığı hatırlatıldı. Açıklamada "Belediyemiz birimlerine gelen şikayetler üzerine, ilgili birimimiz izinsiz boyamalara yaptığı rutin uygulamayı, bu merdivenlere de uygulamış, merdivenlerin rengi 29 Ağustos tarihinde, zemin rengine dönüştürülmüştür" denildi. Belediyenin bu girişiminin ardından yaşanan tartışmalar hatırlatılan açıklamada şöyle denildi:

2 saatte yeniden boyandı

"Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın katılımıyla ilk renklendirmeyi yapan Hüseyin Çetinel ve diğer mahalle sakinleriyle geç saatlerde bir toplantı yapılmıştır. Merdivenlerin tekrar renklendirilmesi bu toplantıda kararlaştırılmıştır. Mahalle sakinleri, muhtelif grupların yaptığı eylem çağrılarının mahalleyi olumsuz etkileyeceğini gerekçe göstererek, boyama işleminin hemen gerçekleştirilmesini istemiştir. Mahalle sakinleri ve belediye personelimiz, 30 Ağustos gecesi, 2 saatlik bir çalışmayla merdivenleri renklendirmişlerdir."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!