Meral Akşener: Koftiden baronlar ayağınızı denk alın!

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, miting programları kapsamında Aydınlı vatandaşlarla bir araya geldi. Akşener konuşması sırasında, Erdoğan'ın kendisine tepki göstermesine cevap vererek, "Devleti yönetenler vatandaşının cebinde kaç kuruşu olduğunu bilmeli. Ama kendilerinin öyle bir derdi yok. Tayyip Erdoğan o yüzüğü gösterdiğine doğru söylemiş" dedi. Akşener, Maranki'nin sözlerine de çok sert tepki gösterdi ve "Ben eski içişleri bakanıyım. Koftiden baronlar ayağınızı denk alın. Göreceksiniz nasıl kanunlar çıkaracağım..." şeklinde konuştu. Akşener, "Seçilirsem o sarayda bir gün bile oturmayacağım. Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri haline dönüşecek" derken "Bu ülkeden Atatürk değerlerini silemeyecekler. Biz yıkılmaya çalışılan, yok edilmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışılan cumhuriyet değerlerini, kurucu iradenin ortaya koyduğu şekli ile yeniden tamir edeceğiz" diye konuştu.

Meral Akşener: Koftiden baronlar ayağınızı denk alın!

Aydın'a gelen İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Atatürk Kent Meydanı'nda toplanan kalabalığa hitap etti. İYİ Parti Aydın milletvekili adaylarının yanı sıra İzmir İl Başkanı Koray Ükünç ile partinin İzmir milletvekili adayları, Meral Akşener'i yalnız bırakmadı. Katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Akşener, kendisi ile fotoğraf çekmek isteyenleri de kırmadı, kadınların verdiği tülbentleri aldı. Akşener sahneye çıktığında 'Cumhurbaşkanı Meral Akşener', 'Mustafa Kemal'in askerliyiz' sloganları atıldı. Akşener, "Ben sizi dinlemeyip cumhurbaşkanı adayı olmasaydım sonuç itibariyle bugünkü seçimler nasıl olurdu? Herkesin birbirine sövdüğü, tek kale maç oynanan bir seçim olurdu. Bir ara 'Çatı aday olsun& dediler. Öyle olsaydı iki kişi yarışıyor olacaktı. Ama bugün çok şenlikli bir seçim var. Abiler bugüne kadar tek kale maç yapıyordu, şimdi sayı çoğaldı. Sinirler de bozuldu, asabiyet hat safhada" diye konuştu.

Akşener'i meydanda on binlerce vatandaş karşıladı. Yoğun katılımın olduğu program renkli gösterilere sahne oldu. Alanda sık sık 'Cumhurbaşkanı Akşener' sloganlarının atıldığı görüldü.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından sahneye çıkan Akşener, yoğun tezahüratlarla karşılandı. Yöresel kıyafetli miniklerin karşıladığı Akşener, takdim edilen gülleri kabul ederek çocuklara tek tek teşekkür etti. Akşener'in sahnede Efe Nine ile sıcak muhabbeti dikkat çekti.

"Görüyor musunuz kaç nesil bir aradayız? Ve hepimiz kadın" diyerek sözlerine başlayan Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Kolonyayı neden verdiler biliyor musunuz? 24 Haziran'da evine gidecek şahıs bayılmasın diye ikram edecekmişim."

"TELEVİZYONA ÇIK DİYORLAR"

"Hanımlar gittikçe artıyor. Çünkü ben bu partiye kurarken onlara sordum "Yürü" dediler. Sonra gençlere sordun, en son erkeklere sordum.

Düşünün İYİ Parti olmasa, biz bu yolda yürümemiş olsak, acaba seçimler nasıl olurdu? Herkesin birbirine sövdüğü kazananın belli olacağı bir seçim olurdu. Hani çatı aday dönemindeki gibi. Ama bugün çok güzel bir seçim var. Meral Akşener var devrede, sinirler bozuldu. Televizyonlara çıkarmıyorlar. Ben de istemiyorum artık. "Televizyona çık" diyorlar, yok kardeşim havuz medyası bizim için bitti."

"ÇANKAYA'YA TÜLBENT MÜZESİ AÇACAĞIM"

"Aydın ilk kadın muhtarı seçmiş bir yer. Şu anki belediye başkanı da kadın. Türkiye'nin ilk kadın cumhurbaşkanı da buradan çıkacak. Kadınların sesi daha fazla çıkıyor haberiniz olsun.Uçakta bir arkadaşımla karşılaştım. Dedi ki bana "Anadolu'da tülbent devrimi oluyor" Bu tülbentler bana veriliyor ve deniliyor ki "Bu ülkedeki ayrışma noktalarını affet" Bu yazmaları topluyorum. İnşallah Cumhurbaşkanı seçileceğim ve Çankaya'da bunlarla ilgili bir müze açacağım ve dünya âlem gelip bunları görecek. Bizim kültürümüzün ne kadar önemli, birleştirici olduğunu herkes anlayacak. Bunları gördükçe birilerinin dalağı şişiyor."

'MENDERES NEHRİ'NİN İÇİNE TÜKÜRDÜLER'

Kendisini televizyon kanallarına çağırmadıklarını söyleyen Meral Akşener, bu durumdan dolayı şikayetçi olmadığını ifade eti. Akşener, neşeli bir seçim yapacaklarını belirterek, "Bu yorgun şoförü evine göndereceğiz" dedi. Konuşmasının devamında ilk kadın muhtarın Aydın'da seçildiğine değinen Akşener, şöyle konuştu:

"Şu anki belediye başkanı da kadın. Kadınların sesi daha fazla çıkıyor haberiniz olsun. Uçakta bir arkadaşımla karşılaştım. Dedi ki bana 'Anadolu'da tülbent devrimi oluyor.' Bu tülbentler bana veriliyor. Bu yazmaları topluyorum. İnşallah Cumhurbaşkanı seçileceğim ve Çankaya'da bunlarla ilgili bir müze açacağım ve dünya ƒlem gelip bunları görecek. Bizim kültürümüzün ne kadar önemli, birleştirici olduğunu herkes anlayacak. Bunları gördükçe birilerinin dalağı şişiyor. Dolarla işimiz yokmuş. Şu an Türkiye'de ürün alım satımı dolarla oluyor. Bir ekonomi bakanı var ne söylediğini bilmiyor. Burada sanayici olan, istihdam yaratan insanların tümü şu anda kara kara düşünüyor. Her aldıkları dolarla ve ortaya çıkan ürünü nasıl satacaklarını kara kara düşünüyorlar. Sanayiciyi de çok borçlandırdıkları için sanayici 'Acaba ne yapacağım' diye düşünüyor. Çiftçi tarlasına küstü. Dünyanın en verimli topraklarına sahip olan Aydınlılar ne yapıyor? Tarlarını ekmek yerine asgari ücret ile çalışmak zorunda kalıyorlar. Turizm kenti Aydın. 'Turizmi geliştireyim' derken doğayı bitiriyorlar. Menderes Nehri'nin içine tükürdüler."

'FAKİR EVLERİ' TARTIŞMASI

Konuşmasının devamında isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Akşener, şunları söyledi:

"Dün Erzurum'da muhterem bu işe çok kızmış. 'Milletin cebindeki parayı soruyor. Seni ne ilgilendirir diyor.' Yakalandı yakalandı. Bir siyasetçinin görevi milletinin gençlerinin cebinde ne var bilmektir bilmek. Bu arkadaş bilmek istemiyor ama senin cebinde 3 lira varken, bir baltaya sap olamamış bakan çocuklarının trilyonları var, evlerinde trilyonlar çıkıyor. Bir yüzükle siyasete başlayan arkadaşı şu an liderler arasında ilk 10 zengin arasına giriyorsa. Yıllar önce o yüzüğü gösterip 'Bunun dışında malım olursa bilin ki hırsızlık yapmışımdır' demişti. El hak doğru söylemiş. Mehmet Şimşek, Twitter'a 'Fakir evlere ziyaret maratonu başladı. Ayıp e ayıp. Bir ülkede fakir varsa sorumlusu devleti yönetenlerdir. Fakir evlerine gidip onları utandırmak nasıl bir duygu? Sayın Erdoğan diyor ki 'Fakir evlerinde fark farklı bir enerji alıyorum'. Arkadaş çık saraydan çık. Sizi fakirleştiren bunlar. Sizin vergilerinizle size yatırım yapmayan bunlar. Atatürk'ten bu yana yapılan bütün değerler, fabrikalar satıldı. Yandaşların cebi doldu. Yandaş müteahhitleri zengin etmek için yola çıktılar. 4,5 milyon insan takipte. Kredi kartı borcu olanların, öğrenci, işsiz, şehit ve gazi ailelerinden sileceğim arkadaş. 8,5 milyar tutuyor. Bunların fındık fıstık parası dediği bir miktar. Lüks arabalardan indireceğim onları. Benim emekli kardeşimin cebinden çıkan parayla lüks hayat yaşamak yok. Çiftçinin borcunu da bir defaya mahsus sileceğim. Buradan o şeker fabrikalarını alanları uyarıyorum. Ellerinizi uzatmayın ben seçileceğim ve o satışları iptal edeceğim."

'EHLİYETSİZ VE YORGUN ŞOFÖRÜN ARACINA BİNİLMEZ'

Meral Akşener, "Vatandaş ne zaman yanında dursa, sen onlara arkanı döndün. Yorgun bir şoförün kullandığı arabaya biner misiniz? Hele bir de ehliyeti yoksa" dedi. Akşener, şöyle devam etti:

"Biz gelince her milli bayramlarda hasta olanlar bir anda iyileşti. Bir 10 Kasım'da Sayın Erdoğan demişti, 'Oraya gidip sap gibi dikilinir mi?' Nasıl da gidiliyormuş. Bu ülkeden Atatürk değerlerini silemeyecekler. Biz yıkılmaya çalışılan, yok edilmeye ve itibarsızlaştırılmaya çalışılan Cumhuriyet değerlerini, kurucu iradenin ortaya koyduğu şekli ile yeniden tamir edeceğiz. Aydın buna izin vermeyecek, tamamdır tamam. Atatürk'ü sevmezlerdi ama laf söyleyemedikleri için İnönü'ye söylüyorlardı. Şimdi ikisine birden sövüyorlar. Bu ülkeden Atatürk ve Cumhuriyet değerlerini silemeyecekler."

O BORÇLAR SİLİNECEK

Yandaş müteahhitleri zengin etmek için yola çıktılar. Hani şu milletin anasına sövenleri. 4.5 milyon insan takipte. Kredi kartı borcu olanların, öğrenci, işsiz, şehit ve gazi ailelerinden sileceğim arkadaş. 8.5 milyar tutuyor. Bunların fındık fıstık parası dediği bir miktar. Lüks arabalardan indireceğim onları.Benim emekli kardeşimin cebinden çıkan parayla lüks hayat yaşamak yok. Çiftçinin borcunu da bir defaya mahsus sileceğim.Buradan o şeker fabrikalarını alanları uyarıyorum. Ellerinizi uzatmayın ben seçileceğim ve o satışları iptal edeceğim.

("Cumhurbaşkanı Meral Akşener" sloganları) Siz böyle bağırınca iyi şeyler oluyor. Bey Efendi millete sayenizde "Lütfen" dedi. Vatandaş ne zaman yanında dursa sen onlara arkanı döndün. Yorgun bir şoförün kullandığı arabaya biner misini? (Hayır sesleri) Hele bir de ehliyeti yoksa..."

("Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları)

"FETÖ'YÜ TÜRKİYE'NİN BAŞINA SEN BELA ETTİN"

FETÖ'cülere teslim oldu. Askeriyeyi Balyoz'la Ergenekon'la yumrukladı. Genelkurmay Başkanı'nı hapse attılar. Sonra aradan zaman geçti "Pardon, ben kandırılmışım" sonra arkasından kimler kimler kandırdı. Her kandırıldığının bedelini bu millet canıyla, kanıyla ödüyor be...

EY MEHMET ALİ ŞAHİN...

Mehmet Ali Şahin demedim mi ben sana bunlar ülkeyi uçuruma yuvarlar diye. Dinlemediniz beni. Bu darbe yapan paşaları terfi ettiren kim sensin. Zekeriya Öz'ün altına zırhlı araç veren sensin. Ama çaycının, çorbacının peşine düştünüz. El altından bir barışma olabilir mi? Peşindesiniz. FETÖ'yü Türkiye'nin başına sen bela ettin."

İmzaya gittiğim gün bir soru sormuştum. Kıbrıs'ı sattın mı? İngiltere'ye neden gittin? 18 adayı kaptırdı. Her "Eyyt" demesinde bir şey kaybettik.

'HER EY DEMESİNDE BİR ŞEY KAYBETTİK'

FETÖ konusuna da değinen Meral Akşener, şöyle konuştu:

"Geldi iktidar oldu, 'Beni dövüyorlar, sevmiyor' diyor. Bir küçük Emrah yüz ifadesi. Yav kardeşim, küçük Emrah büyüdü, baba oldu. Bu hala ağlamaya devam ediyor. FETÖ'cülere teslim oldu. Askeriyeyi, Balyoz'la Ergenekon'la yumrukladı. Genelkurmay Başkanı'nı hapse attılar. Sonra aradan zaman geçti 'Pardon, ben kandırılmışım.' Sonra arkasından kimler kimler kandırdı. Her kandırıldığının bedelini bu millet canıyla, kanıyla ödüyor. Bu darbe yapan paşaları terfi ettiren kim? Sensin. Zekeriya Öz'ün altına zırhlı araç veren sensin. Ama çaycının, çorbacının peşine düştünüz. El altından bir barışma olabilir mi? Peşindesiniz. FETÖ'yü Türkiye'nin başına sen bela ettin. İmzaya gittiğim gün bir soru sormuştum. Kıbrıs'ı sattın mı? İngiltere'ye neden gittin? 18 adayı Yunanlılara kaptırdın, ağzını açtın bakıyorsun. Dış politikada her 'Ey' demesinde bir şey kaybettik."

"GÖMDÜĞÜMÜZ SİLAHLARI ÇIKARIRIZ' DİYEN KOFTİDEN BARONLAR AYAĞINIZI DENK ALIN"

Eğitimde zengin çocuğu, fakir çocuğu, iyi okul, kötü okul diye böldüler çocuklarımızı. Mardin'den mezun olan Aziz Sancar Nobel aldı. Biz Türkiye'de yeni Aziz Sancar'lar için mücadele edeceğiz inşallah. Bilmem nereye "Gömdüğümüz silahları çıkarırız" diyenler ayağınızı denk aldın. Öyle yasalar çıkaracağım ki tecavüzcüler, sahte kabadayılar milletin yüzüne bakamayacak. Kuleli'nin ışıklarını seçildiğimin ertesi günü açacağım."

"TRT'de 38 saniye göstermişler ama Kayseri yıkılıyordu. Ben bir şey satmayacaktım ama TRT'yi satacağım. Parasını da sizlere harcayacağım. Sizi oraya giden vergilerden kurtaracağım. O gereksiz kurumların hepsini kapatacağım. O TİKA'lar var ya ne paralar doldurdular ceplerine."

"ONLARI SİZLERE EMANET EDİYORUM"

Konuşmasının ardından Aydın milletvekili adaylarını sahneye davet eden Akşener, bir adayın terör gazisi olduğunu hatırlattı. "Onları sizlere emanet ediyorum" diyen Akşener, "Şimdi sormam geren bir soru var. Sayın Erdoğan ikinci turda karşısında kimi görmek istemez. Hem Meclisi hem Cumhurbaşkanlığı'nı alacağımıza dair büyük bir umudum var. 4 saatte yüz bin imza atan sizlerin sayesinde olacak inşallah" diyerek sözlerine son verdi.

'AYAĞINIZI DENK ALIN'

Eğitim konusunda da hükümeti eleştiren Akşener, "Eğitimde zengin çocuğu, fakir çocuğu, iyi okul, kötü okul diye böldüler çocuklarımızı. Mardin'den mezun olan Aziz Sancar Nobel aldı. Biz Türkiye'de yeni Aziz Sancar'lar için mücadele edeceğiz inşallah" dedi.

Konuşmasında, Ahmet Maranki'nin "Umudumuz 25 Haziran'dır. Olmadı zaten, o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa" ifadelerini de hatırlatan Akşener, "Şimdi 'Bilmem nereye gömdüğümüz silahları çıkarırız' diyenler ayağınızı denk aldın. Öyle yasalar çıkaracağım ki tecavüzcüler, sahte kabadayılar milletin yüzüne bakamayacak. Kuleli'nin ışıklarını seçildiğimin ertesi günü açacağım" dedi. Aydınlılardan hem kendisi hem de partisi için oy isteyen Akşener, "Seçilirsem o sarayda bir gün bile oturmayacağım. Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden biri haline dönüşecek" diye konuştu. Akşener, Aydın mitinginin ardından kentten ayrıldı.

Öte yandan Akşener'in konuşma yaptığı platformun hemen üstünde MHP Aydın İl Başkanlığı binasının yer alması dikkat çekti. Binaya, üzerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğrafının yer aldığı ve 'Cumhur İttifakı millet aklı' yazılı dev bir pankart asıldı. Yine aynı binada yer alan Aydın Ülkü Ocakları Başkanlığı tabelasının hemen altında da üstünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin yer aldığı ve üzerinde 'Vakit Türkiye vakti' yazılı dev bir pankart yer aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!