Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Meral Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın kampanyalarına destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başlattığı kampanyalara 3'er emekli maaşını bağışladığını açıkladı.

Meral Akşener'den İmamoğlu ve Yavaş'ın kampanyalarına destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Burada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerini değerlendiren Akşener, "İktidar partisi maalesef 18 senelik iktidarda ekonomi dışında çok büyük krizlerle karşılaşmadı. Kriz yönetimi konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim. Ayrıştırıcı bir dil üzerinden giden bir siyasi dile sahiptiler, birlik ve beraberlik üzerinden oy almak yerine kutuplaştırma üzerinden oy aldılar. Birlik ve beraberlik konusunda zorluk yaşadılar" dedi.

Valilerin başkanlığında her ilde bir sağlık komitesi kurulmasını tavsiye ettiğini hatırlatan Akşener, bunun gerçekleşmesi nedeniyle teşekkür etti.

Akşener'in açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:

'Sokağa çıkma yasağını yapmayacaklar'

Vatandaş, devleti yanında görmek ister. Zorunlu bir karantina, 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı ilan edilebilseydi bazı şeyler yolunda gidebilirdi.

Ben Sayın Erdoğan'ın siyasi partilerle bir toplantı yapmasını isterdim. Bu, hepimizi ilgilendiren bir durum. Sokağa çıkma yasağını yapmayacaklar.

Bizim Merkez Bankası'nın ihtiyat akçesi vardı, bu bizim kefen paramızdı. Anlaşılan harcanmış. Askerin sokağa inmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan etmediklerini söylüyorlar, ben buna inanmıyorum, polisle de halledilebilir. Vatandaşın parasını ödeyecek kaynakları olmadığından ilan etmiyorlar.

Ben Millet İttifakı'nın belediye başkanlarını takip ediyorum. Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu kampanyalar başlattılar. İktidar tarafından destek verilmesi gerekiyordu.

Ben de 3 emekli maaşımı Ankara'ya, 3 emekli maaşımı İstanbul'a bağışladım. Dekontu elimde.  Bütün arkadaşlarımızı da bu konuda imkanları ölçüsünde yardım etmeye çağırıyorum.

'Erdoğan meşhur Katar uçağını bağışlasın'

Biz sayın Erdoğan'dan yardım beklerken, o bize IBAN numarası verdi. Hasta garantili, geçme garantili müteahhitlere bu sene ödenecek para 21 milyar lira. En azından 3 ay mücbir sebeple bunlara para ödenmesin. Sayın Erdoğan meşhur Katar uçağını hemen bağışlasın. Benim mahallemde ihtiyaç sahiplerine sessiz sedasız yardım yapılıyor. Bunlar olabilir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!