Memur-Sen öğretmenleri unutmadı

Memur-Sen Busa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında zor şatlar altında görevlerini ifade eden tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladığını söyledi.

Memur-Sen öğretmenleri unutmadı


Şeker, geleceğe yapılan en iyi yatırım insana yapılandır olgusundan hareketle, öğretmenlerin sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilen, geleceğe güvenle bakan; iyi, ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmede ortaya koydukları çabanın her türlü takdire layık olduğunu söyledi. Şeker, bir toplumun sosyal ve kültürel zenginliğinin o toplumda öğretmenin ortaya koymuş olduğu performansla eşdeğer olduğunu belirterek, "Öğretmenin artan performansı, toplumun geleceğini de iyileştirmekte ve artan eğitim kalitesiyle ülkenin ilerlemesi yönünde önemli gelişmelerin sağlanmasına katkı yapmaktadır" dedi.

Türkiye'nin geleceğini inşa eden eğitim neferlerine gereken önem verilmediği sürece eğitim kalitesinin de düşeceğini söyleyen Şeker, "Öğretmenlerin gündemi takip etmesi, kendilerini geliştirmesi için belli bir gelir kaynağına sahip olması gerekir. Ama gelin görün ki bu maaşlarla ancak zorunlu ihtiyaçlarını giderebilen öğretmenlerimiz tabir yerindeyse bir imkansızı başarıyorlar. Kıt kaynaklarla en iyi eğitimi vermeye çalışıyorlar. Böyle bir fedakarlıkla çalışan öğretmenlerimize hak ettikleri değeri vermemiz, ülkemizin geleceği adına elzemdir" dedi.

Şeker, Türkiye'nin yetkili en büyük sendikası olarak eğitim çalışanlarının özlük ve özgürlük hakları için önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi. Şeker, "Toplumumuzun yeni nesillerini en iyi şekilde yetiştirerek, daha aydınlık ve daha güzel bir gelecek kurmada büyük rol üstlenen ve görevlerini fedakarlıkla ifa eden başta kendi öğretmenlerim olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlar, bugün aramızda bulunmayanlara da Allah'tan rahmet dilerim" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!