Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MEMUR-SEN'DEN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Bursa Teknik Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen'i ve Uludağ Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İrfan Karagöz'ü ziyaret etti.

MEMUR-SEN'DEN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET

Sendika yöneticileriyle beraber BTÜ Rektörü Ali Sürmen'i Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki makamında ziyaret eden Gündoğdu, Teknik Üniversitesi'nin Bursa'ya kazandırılmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi.
Uzun süredir beklenen Bursa Teknik Üniversitesi'nin kurulmasının gençler adına atılmış büyük bir adım olduğunu kaydeden Gündoğdu, "Bursa, her yönüyle büyüyen ve gelişen bir şehirdir. Net bir şekilde görülmektedir ki, Uludağ Üniversitesi çok büyüdü. Bu büyümeye paralel olarak yeni üniversitelerin kurulması da ihtiyaçları karşılayacak şekilde olmuştur" dedi.
Ülkenin en büyük örgütlenmiş sendikası olduklarını ifade eden Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, Bursa'da üniversitelerde yetkili sendika olduklarını belirtti. Teknik Üniversite'nin kurulmasının Bursa için önemli bir kazanç olduğunu ve Bursa'ya önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Şeker "Türkiye'de teknik üniversite dendiğinde akla ilk Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi geliyor. Bizim arzumuzun Bursa Teknik Üniversitesi'nin teknik üniversite dendiğinde akla ilk gelen üniversiteler arasında yer almasıdır" şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen de, Memur-Sen'in çalışmalarını takip ettiklerini ve başarılı bulduklarını ifade etti. Bursa'ya ikinci üniversitenin kazandırılması noktasında uzun yıllar mücadele ettiklerini hatırlatan Sürmen, "Bursa'da teknik üniversite kurulması için engel yok, imkan vardı. Biz bu imkanları değerlendirdik. Teknik üniversiteler ülkemizde üretimin gelişiminde büyük önem taşıyor. Biz kalifiye eleman yetiştirecek, kaliteli bir üniversite olmak istiyoruz" dedi.
Memur-Sen heyeti ardından Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Karagöz'ü ziyaret ettiler. Karagöz, "Fakültelerin ihtiyaçlarını yerinde inceliyor ve ön çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimin kalitesini artıracak yönde çalışmalar yürütüyoruz. Üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!