Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Memur Sen'den 'Macron' protestosu

MEMUR Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içeren karikatürlerin Fransa'da kamu binalarına yansıtılmasını 81 ilde protesto etti.

Memur Sen'den 'Macron' protestosu

Başkent'te Ulus Atatürk Heykeli'nin önündeki protestoda Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da yer aldı. Kalabalık, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un fotoğrafı da bulunan 'Küstahlığı protesto ediyoruz' yazılı afiş açarken, çeşitli dövizlerle de tepkilerini dile getirdi. Ali Yalçın, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobinin, Avrupa aklını esir aldığını, çoğulculuk söylemlerinin sırçasının döküldüğünü ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikaların siyaseti belirler hale geldiğini söyledi. Yalçın, "Almanya'da cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron'un, ifade hürriyeti arkasına sığınarak, İslam'a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. Kutsal emanetlerimizin mekânı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz. Dine ve Kutlu Nebi'ye dönük hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesinin de yakın olduğuna inanıyoruz" dedi.    

İnsanlığın inançlarını hedef almanın özgürlük değil, küstahlık olduğunu hatırlatan Yalçın, "Avrupa'daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır. Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. Bu bir akıl yitimidir. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır. Ve görünen o ki, Macron, mazlumların kanı ile semirmiş emperyalist coğrafyanın, en zayıf ülkesinin lideri olması bakımından beyhude terör çığlıkları atmaktadır. Zira virüs Fransa'yı esir almıştır" ifadelerini kullandı.

Kalabalık, açıklamanın ardından dağıldı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!