Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Melek bebeğe yardım eli uzandı

Hormon bozukluğu sebebiyle 9 ayda 15 kilogram ağırlığa ulaşan Melek bebeğe Esenler Belediyesi yardım eli uzattı.

Melek bebeğe yardım eli uzandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan Çoban ailesinin ikinci çocuğu Melek, hormon bozukluğu sebebiyle 9 ayda 15 kiloya ulaştı. 3 yıllık evli Şerife Çoban (20), ikinci bebeği Melek'i yaklaşık 9 ay önce 2 kilo 800 gram olarak dünyaya getirdi. Kardeşi Furkan'ın aksine Melek bebek, ikinci aydan itibaren aşırı kilo almaya başladı. Bebeklerinin "obez" olduğunu öğrenir öğrenmez hastane hastane dolaşmaya başlayan genç çift, Baba Tuncay Çoban'ın işsiz olması sebebiyle bebeklerinin tedavisine bir türlü başlayamadı. Sağ elinde 6, sağ ayağında üçü birleşik şekilde 7 ve sol ayağında 6 parmağı bulunan Melek bebek, akranlarına göre yaklaşık iki kat fazla kiloya ulaştı. Anne Şerife Çoban, bebeğinin anne sütünün dışında başka bir şeyle beslenmediğini, buna rağmen kilo almaya devam ettiğini belirterek, "Kızımın göz göre göre ölüme gitmesine gönlüm razı olmuyor. Hayırseverlerin yardımını bekliyorum" dedi. Anne Çoban'ın yardımına, Esenler Belediyesi ile Avicanne Kartal Umut Hastanesi koştu.
Özel bir televizyon kanalında minik Melek ve annesi Şerife'nin dramını izleyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, hemen ilgili birim müdürlerine Çoban ailesinin bulunup yardımcı olunması talimatını verdi. Bunun üzerine harekete geçen Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, aileye ulaşarak Melek bebeğin İstanbul'a getirilmesini sağladı.

Melek Çoban, Avicanne Kartal Umut Hastanesi'ne götürülerek başhekim, ortopedi ve çocuk doktoru tarafından büyük bir titizlikle muayene edildi. Acil müdahale edilecek bir durum görmediklerini belirten doktorlar, Melek bebeğin bundan sonra sürekli olarak kontrol altında tutulacağını ve belli aralıklarla müdahalelerde bulunulacağını kaydetti. Melek bebeğin aşırı kilo almasının ve fazla parmaklarıyla ilgili korkulacak bir durum olmadığını ifade eden uzmanlar, "İnşallah kontrolümüz altında Melek bebek sağlığına kavuşacak. Melek bebek sağlığına kavuşana kadar hastanemizin kontrolü altında olacak" diye konuştu. Risk oluşturacağı için Melek bebeğin fazla parmaklarının şu anda alınmasının uygun olmadığını belirten doktorlar, ileride fazla parmakların operasyonla alınabileceği ve tüm masrafların hastane tarafından karşılanacağı müjdesini aileye verdi.
Bebeğinin kalbinin de delik olduğunu belirten anne Şerife Çoban, "Şu anda kalbiyle ilgili bir sıkıntı yok. Ancak doktorlar bizi sürekli olarak kontrol altında tutacaklarını söylediler. Kızımın tüm sıkıntılarından kurtulması için uğraşıyorum" dedi.

"Esenler Belediyesi'nden yardım için telefon aldığımda dünyalar benim oldu" diyen anne Şerife Çoban, doktorların muayenesinden sonra moralinin düzeldiğini belirterek, "Bu tedavinin başlamasına vesile olan Esenler Belediyesi'ne ve Avicanne Kartal Umut Hastanesi yetkilerine teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah kimseye çaresizlik vermesin" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!