Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Meghan Markle kitap yazarlarına bilgi sızdırdığını itiraf etti

Meghan Markle, hakkında oluşturulan olumsuz imajı değiştirmek için özel bilgilerini arkadaşı aracılığıyla sızdırarak Finding Freedom adlı kitabın yazılmasını sağladığı iddialarını sonunda kabul etti. The Mail gazetesine karşı sürdürdüğü hukuk mücadelesinde ortaya çıkan duruşma belgelerinde, Markle'ın, özel hayatının ihlali gerekçesiyle davaya konu ettiği bilgileri kendisinin kitap yazarlarına ulaştırdığı açıklandı.

Meghan Markle kitap yazarlarına bilgi sızdırdığını itiraf etti

Meghan Markle ile Prens Harry'nin özel hayatını ve kraliyetten ayrılıklarını anlatan Finding Freedom adlı kitabı hakkında ses getiren itiraf gündemde. Kitabın, Meghan Markle'ın arkadaşlarını kullanarak sızdırdığı bilgilerle yazıldığı iddialarını daha önce yalanlayan Markle, bu defa itirafta bulundu, yazarlar Carolyn Durand ve Omid Scobie'ye bilgileri kendisinin verdiğini kabul etti.

Meghan Markle'ın babası Thomas Markle'ın özel mektubunu izinsiz yayımladığı gerekçesiyle The Mail gazetesine açtığı davada geçen mahkeme belgelerinde, Markle'ın, üçüncü bir kişiye özel bilgilerini iletmesi için izin verdiği açıklandı.

"BABASIYLA İLGİLİ İMAJIN DAHA DA KÖTÜ OLMASINDAN KORKTU"

Markle'ın avukatları, "Düşes'in, babasını terk ettiği, hatta onunla iletişime geçmeye bile çalışmadığı (ki bu yanlıştı) anlatısının medyada tekrarlanacağından endişe duyduğu için bilgileri paylaştığını" anlattı.

MEKTUPTA BABASINA SİTEM VAR

Basında yayımlanan mektupta Markle şu ifadeleri kullanıyordu: "Baba, bu yolu neden seçtin anlamıyorum. Yaptıkların kalbimi milyonlarca parçaya ayırdı. Basına beni aradığını ve düğüne gelemeyeceğini söylediğini anlatmıştın. Beni aramadın bile. Seni sadece korudum, sevdim ve savundum. Yalan söylemeyi ve daha fazla acıya sebep olmayı bırak."

"MEKTUBU KENDİ İSTEĞİYLE YAZARLARA SIZDIRDI"

Duruşmada açığa çıkan belgelerde ayrıca, bu bilgileri aktarırken Markle'ın, hikayenin kendi tarafını göstermeye niyetli olduğu ve sonuç olarak bir arkadaşının kitabın yazarlarıyla iletişim kurmasına izin verdiği belirtildi. Aktarılan bilgiler arasında, Meghan Markle ve babası Thomas Markle arasındaki özel mektubun da dahil olduğu açıklandı.

GAZETENİN İDDİASI DOĞRULANDI

Markle, halen özel hayatına saldırı olarak nitelendirdiği, babasına yazdığı mektubun izinsiz yayımlanmasıyla ilgili, The Mail gazetesinin sahibi Associated Newspapers Limited şirketiyle hukuk mücadelesini sürdürüyor. Dava ilk açıldığında da davalı yayın grubu, Markle'ın dava açmasına neden olan bilgilerin benzerlerini arkadaşlarını kullanarak kitabın yazarlarına sızdırdığını iddia etmişti. Yeni çıkan mahkeme belgeleriyle bu iddia doğrulanmış oldu.

Meghan Markle'ın avukatları daha önce, Düşes ile Prens Harry'nin, kitabın yazarları Omid Scobie ve Carolyn Durand ile birebir ietişim kurmadıklarını savunmuştu. Ancak tam tersi iddialar İngiliz basınında madde madde sıralanıp tartışmaya açılmıştı. İddiaya göre, kendisi aleyhine her gün onlarca makale yayınlayan kuruluşlara karşı Meghan Markle farklı bir taktik uygulamış, Markle'ın resmi halkla ilişkiler birimini ya da sözcülerini kullanmak yerine yakın çevresi ve arkadaşları aracılığıyla kendisi hakkında olumu yazılar kaleme alacak kişilere bilgi sızdırmıştı. 

İddialara göre Meghan Markle bu şekilde başından beri kendisi hakkında oluşturulan olumsuz imajı değiştirip yerine daha farklı ve daha olumlu bir görüntü yaratmayı amaçlamıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!