Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Medvedev'den "Esad" yorumu

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a sığınma hakkı önermediklerini yineledi.

Medvedev'den ''Esad'' yorumu

 

Rusya-Fransa hükümetlerararsı görüşmeler kapsamında Fransa'da bulunan Rusya Başbakanı Medvedev, Suriye krizi konusunda açıklamalarda bulundu.

Rusya'nın Beşar Esad ile özel bir ilişkisi bulunmadığını belirten Medvedev, kendisine siyasi sığınma önerisinde bulunmadıklarını ve bulunmayacaklarını yineledi.

Medvedev, "Sovyetler Birliği döneminde Hafız Esad ile olan ilişkilerin benzeri Rusya ile şu anki mevcut Suriye yönetimi arasında yok. Suriye yönetimiyle her zaman normal ilişkiler içinde olduk. Rusya yönetiminin bu tür rejimleri, her şartta destekleme gibi bir politikası yoktur" dedi.

Rusya'nın, Suriye'nin geleceğine kendi halkının karar vermesi düşüncesini savunduğunu dile getiren Medvedev, Fransa'da dahil olmak üzere, Rusya ile diğer Batı ülkeleri arasında Suriye krizindeki temel farkın bu noktada ortaya çıktığını belirtti.

"Bağımsız devletlerin iç işlerine karışılmasının doğru olmadığını düşünüyoruz" ifadesini kullanan Medvedev, hem Esad'ın hem de muhaliflerin elinin kana bulaşmış olduğunu ve ülkede yaşananlarda iki tarafın da eşit sorumluluğu olduğunu öne sürdü.

Dimitriy Medvedev, "Bizim önerimiz tarafların masaya oturmaları ve Esad'ın değil Suriye halkının geleceğine karar vermeleridir" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!