Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Meclis'te "kokainli" basın toplantısı

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, 'uyuşturucu madde satışının ne kadar kolay olduğuna' dikkat çekmek için Antalya Zeytinköy'den aldığı kokain ve eroini 'tebdili kıyafetle' meclis polisine teslim etti.

Meclis'te ''kokainli'' basın toplantısı

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi. Sapan, Zeytinköy semtinin, uyuşturucu baronlarının hüküm sürdüğü teneke mahalleleri andırdığına dikkati çekerek, söz konusu bölgeye polisin dahi giremediğini ve uyuşturucu üzerinden dönen paranın 5 milyon liraya ulaştığını söyledi. Uyuşturucu üzerinden dönen paranın günlük 5 milyon TL olduğunu kaydeden Sapan, eroin ve kokain olmak üzere tehlikeli uyuşturucu türlerine ulaşımın son derece kolay olduğunu vurguladı.

Zeytinköy'de araştırma yaptığını bildiren Sapan, Zeytinköy'de biraz dolaşınca uyuşturucu satıcıları tarafından potansiyel müşteri olarak fark edildiğini anlattı. Sapan, "Bana, 'Peynir mi istersin taş mı' diye soran çok sayıda satıcı oldu. Peynirin eroin, taşın ise kokain anlamına geldiğini kısa sürede öğrendim" dedi.

Sapan, Zeytinköy'de, bir kullanımlık olarak 50 lira karşılığında kokain, 20 lira karşılığında eroin aldığını, 50 lira da satıcılara, komisyon verdiğini ifade etti. Sapan, satın aldığı kokain ve eroini göstererek, uyuşturucu alışverişi sırasında gizlice kaydettiği görüntüleri bilgisayar üzerinden basın mensuplarına izletti.

Sapan, bir gazetecinin, "Uyuşturucu maddenin satın alınması ve meclise getirilmesinin bir suç teşkil edebilir. Bu konuda hakkında hakkınızda fezleke düzenlenebilir" sorusuna, "Evet olabilir. Ama bu toplumsal bir yaradır. Bu duruma dikkati çekmek istiyorum" cevabını verdi.

Sapan, basın toplantısının ardından eroin ve kokaini tutanakla Meclis polisine teslim etti. Başka bir gazetecinin, bu durumun suç teşkil edip etmeyeceğini hatırlatması üzerine Sapan, "Ben yanmasam, sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!