MEB yazılıdaki puanın aynısını mülakatta verdi

Milli Eğitim Bakanlığı,18 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılan görevde yükselme mülakatlarında adaylara yazılı sınav puanı ölçüsünde puanlar verdi.

MEB yazılıdaki puanın aynısını mülakatta verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarında olduğu gibi görevde yükselme sözlü sınavlarında da adaleti sağlamak için, adaylara, yazılı sınav puanları ölçüsünde sözlü sınav puanı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı bu uygulama bütün adayları sevindirdi ve Milli Eğitim Bakanlığı takdir edildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 18 Şubat-1 Mart tarihleri arasında yapılan görevde yükselme mülakatlarında adaylara yazılı puanları ölçüsünde puanlar verildiğini söyleyerek, eğitim çalışanlarının alın terinin  gasp edilmediğini bildirdi.

Bu uygulamadan sonra Ziya Selçuk'u tebrik eden Talip Geylan, "Eğitim çalışanları olarak; başta yönetici atama süreci olmak üzere, bundan sonraki her düzenleme ve tasarrufun, mensubiyetlere göre değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tanzim edilmesi için Sayın Bakan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirgin tedbirler alınmasını bekliyoruz" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı açıklamasında eğitim çalışanlarının alın teri daha önceki yıllarda olduğu gibi mülakat komisyonlarında gasp edilmediğini söyledi. Talip Geylan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Eğitim çalışanlarının hukukunu muhafaza eden bu tutumun, bundan sonraki tüm süreçlerde hakim yönetim anlayışı olarak hayat bulması en büyük beklentimizdir. Yıllardır sendika/vakıf/cemiyet görünümlü çetelerin işgal ettiği süreçlerin, eğitim camiasını nerelere sürüklediğini hep beraber tecrübe ettik.

Artık, dışarıdan yapıların, eğitim yönetimini tahakküm altına alamaması ve kamu kurumlarını yönetme hadsizliğinde bulunamaması için, Bakanlık iradesinin gerekli tedbirleri almasının ve elzem olan tasarrufları hayata geçirmesinin zamanı gelmiştir, hatta geçmektedir.

Şu da ortaya çıkmıştır ki; kul hakkı yemenin mekanizması haline gelmiş olan mülakat artık kaldırılmalıdır.

Nitekim, Sayın Bakanın görevde yükselme ve öğretmen ataması mülakatlarında "yazılı puanı ölçüsünde mülakat puanı verilsin" talimatı, daha önceleri mülakat komisyonlarında YANLIŞLAR yapıldığının tespitidir.

Eğitim çalışanları olarak; başta yönetici atama süreci olmak üzere, bundan sonraki her düzenleme ve tasarrufun, mensubiyetlere göre değil, liyakat ve ehliyet esasına göre tanzim edilmesi için Sayın Bakan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirgin tedbirler alınmasını bekliyoruz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!