Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mavi Marmara baskınının 2. yılı

Gazze'ye iki yıl önce insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail askerlerinin düzenlediği baskında hayatını kaybeden 9 kişi anıldı.

Mavi Marmara baskınının 2. yılı

İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, baskının 2. yılında, Haliç Tersanesi'ndeki Mavi Marmara gemisinin üst güvertesinde düzenlenen programda konuşan Vakıf Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in 2 yıl önceki saldırı sonrası İHH aleyhinde pek çok karalama operasyonuna giriştiğini ama bunların hiçbirinden çekinmediklerini söyledi.
Yıldırım, Filistin'in özgürlüğü için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, ''Bizim Filistin'in özgürlüğünden başka bir arzumuz yok. Asla korkmadık, iftiralarınızdan çekinmedik. Ne yaparsanız yapın, Mavi Marmara yoluna karadan devam ediyor. Tunus'ta, Libya'da ve Suriye'de yoluna devam ediyor. Mavi Marmara, baskı altındaki bütün coğrafyalarda umut olarak yoluna devam ediyor. Emin olun Mescid-i Aksa'da namaz kılacağız. İsrail, Mısır'ı kaybetti ama en önemlisi Mavi Marmara sonrası Türkiye'yi kaybetti'' şeklinde konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!