Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MATLI'DAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE ZİYARET

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Önder Matlı, Karacabey'in nabzını tutmaya devam ediyor. Son olarak Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Süt Üreticileri Birliği ve Karacabey Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti.

MATLI'DAN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE ZİYARET

Ak Partinin Bursa Milletvekili Adayı Karacabeyli Önder Matlı, Karacabey ve Karacabeyliler'in sorunlarının çözüme kavuşması için hız kesmeden seçim çalışmalarına devam ediyor. Seçim gezileri kapsamında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden ve burada Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Tarık Tezel, Yönetim Kurulu Başkanvekili Naci Güncü ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.

Karacabey'de doğup büyüyen ve Karacabey'de doyan biri olarak çıkmış olduğu bu yolda destek beklediğini ifade eden Önder Matlı, "Bölgenin yetiştirdiği biri olarak bölgenin sorunlarını, eksikliklerini biliyor ve bunları çözüme kavuşturmak için bu göreve talip oldum" şeklinde konuştu.

Özlenen tablonun gerçekleşmesine sayılı günler kaldığının altını çizen Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Tarık Tezel, "Umarım özlenen tablo 12 Haziran gecesi gerçekleşir ve Karacabey'de doğup Karacabey'de büyüyen Önder Matlı'yı Ankara'da Meclis'te görürüz" dedi.

ZİRAAT ODASINDAN MATLI'YA DESTEK

Karacabey Ziraat Odası Başkanlığı ziyaretinde ise Önder Matlı'yı Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu ve Meclis Başkanı Nuri Kayacan karşıladı. Ziyarette tarımda en büyük eksikliğin teşhis olduğunun altını çizen Matlı, "Biz tarımdaki hastalığın ne olduğunu bilmeden tedaviye geçmeye çalışıyoruz. Biz ilk önce hastalığın ne olduğunu bilelim ki ona göre bir tedavi yöntemi belirleyelim ve müdahale edelim. Bu konuda sorunların tespitinde ziraatçılarla işbirliği içerisinde hareket etmek sorunların çözümü için önemlidir" diye konuştu.

Karacabey Ziraat Odası Başkanlığı Meclis Başkanı Nuri Kayacan, Karacabey'in yetiştirmiş olduğunu ve tarım sektörünün sorunlarını bilen Önder Matlı'nın bölge çiftçisinin ve bölge insanının yıllardır özlemini duyduğu milletvekili olacağını söyledi.

MATLI'DAN SÜTÇÜLERE ZİYARET

Karacabey Süt Üreticileri Birliği ziyaretinde Başkan Mehmet Erdem ve çok sayıda çiftçiyle biraraya gelen Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Karacabey'li Önder Matlı, 2002'de iktidara geldiklerinde hayvancılıktaki desteklemenin 83 Milyon TL olduğunu 2011 yılına gelindiğinde ise geçen bu 8,5 yıllık süre içerisinde bu desteklemenin 1 Milyar 700 Milyon TL'ye ulaştığını belirtti.
Tarım alanında sorunların çözümün işbirliği ile aşılabileceğini belirten Önder Matlı, "Tarım alanında yaşanan sorunların dile getirilmesi için sivil toplum örgütleriyle işbirliğini önemsiyoruz. Çiftçi ve tarımın sorunlarının en iyi tespit yöntemi istişaredir. Bu konuda ben her zaman çiftçinin ve tarım işiyle iştigal edenlerin sorunlarını dinlemeye, onların sorunlarını çözmeye hazırım" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!