Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MATLI'DAN 12 HAZİRAN SEÇİMLERİNE MÜBAREK BENZETME

AK Parti Bursa Milletvekili adayı Önder Matlı, Yenişehir gezisinde seçim çalışmalarını Ramazan Ay'ına, 12 Haziran seçimini de Ramazan bayramına benzetti.

MATLI'DAN 12 HAZİRAN SEÇİMLERİNE MÜBAREK BENZETME

12 Haziran genel seçimlerine 20 günden az bir zaman kala AK Parti'nin Bursa Milletvekili Adaylarından Önder Matlı Yenişehir'e çıkartma yaparak bir takım ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretlerde Matlı, seçim çalışmalarını Ramazan Ay'ına benzeterek, 12 Haziran'ın ise Ramazan Bayramı'nın ilk gününe benzediğini söyledi.

Seçim çalışmalarında hız kesmeyen Matlı'ya Yenişehir'de Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Nazif Tuna, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve AK Parti teşkilatı mensupları katıldı.

Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Matlı burada Başkan Yücel Ok ve mahalle ile köy muhtarlarıyla biraraya geldi. Ziyarette, Yenişehir, Karacabey ve Mustafakemalpaşa'nın kaderlerinin aynı olduğuna vurgu yapan Matlı, "Bu ilçelerimizin kaderleri aynıdır. Bu kaderi değiştirmek bizlerin ve sizlerin elindedir. İşte bu ilçelerimizin kaderini değiştirmek için önümüzde 12 Haziran genel seçimleri vardır. Burada güçlü destekle yeniden iktidar olduğumuzda büyüyen ve gelişen Türkiye ile bu bölgelerimiz de nasiplerini alacaklardır" diye konuştu.

8,5 YILLIK İKTİDARIMIZDA SANAYİ DE YAŞANANLAR GÖZARDI EDİLEMEZ

Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odasına geçen Matlı ve ekibini Oda'da Yönetim Kurulu Başkanı Halil Büyükkardeşler ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Matlı, bu ziyarette kendisinin de sanayici kökenli olduğunu ve 8,5 yıllık AK Parti iktidarında sanayideki gelişmelerin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Geçmişte Türkiye'nin diğer ülkeleri örnek aldığının unutulmaması gerektiğini hatırlatan AK Partili Önder Matlı, "Büyüyen ve gelişen ekonomi ile doğru orantılı olarak artık Türkiye Dünya'da söz sahibi olan bir ülke konumuna geldi. Geçmişte İmrenerek baktığımız birçok ülke artık bizi konuşuyor; bizi geçmişteki gibi yok sayamaz hâle geldiler" dedi.

Yenişehir gezisinde bir dakika bile boş durmayan Önder Matlı, Ziraat Odası Yenişehir Şubesini uğrayarak burada da Başkan Sadi Aktaş ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi. Bu ziyaretinde Matlı, tarım sektöründe faaliyet gösteren bir şirketlerinin olduğunu ve bu sektörde yaşanan sıkıntıların yabancısı olmadığını söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Önder Matlı, tarımsal alandaki sıkıntıların çözümünün tek yolunun ortak hareket etme ve akıl birlikteliği yapmaktan geçtiğini dile getirdi.

HİZMET İÇİN CESARET, USTALIK, İSTİKRAR VE HİZMET AŞKI OLMALIDIR

Gündüz ziyaretlerinin ardından gece ise Orhaniye ve Osmaniye köylerine uğrayan Matlı, 8,5 yıllık AK Parti iktidarında 80 yılda yapılmayan icraatların yapıldığını söyledi. Bu süreçte eğitimden sağlığa, sosyal projelerden konut projelerine birçok icraat gerçekleştirdiklerini hatırlatan Önder Matlı, "Bizim bu süreçte bunları yapacağız dediğimizde bizlere gülüyorlardı. Şimdi bunların gerçekleştiğini görenler bu işin hayal ile başladığını ama gerçekleştirmek için yürek, istikrar, cesaret, ustalık ve hizmet aşkı olması gerektiğini gördüler" şeklinde konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!