Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Matematik sorusu çözen pitbull

Sahibinin, İstanbul'dan motosikletiyle çıktığı şehirler arası turda yanında gezdirdiği "Köpek" adlı pitbull, onun komutlarını yerine getirmesinin yanı sıra bazı sayıların kareköklerini, bu rakamlar kadar havlayarak yanıtlayabilmesiyle dikkati çekiyor.

Matematik sorusu çözen pitbull

Köpeğin sahibi Cemşir Doğan yaptığı açıklamada, İstanbul'da paket servis elemanı olarak çalıştığını iş yerinin, sonbahar mevsimine kadar tatile girdiğini söyledi.

Tatilini geçirmek amacıyla 7 yaşındaki köpeğiyle şehirler arası tura çıkıp Çanakkale'ye geldiğini belirten Doğan, gittiği yerlerde çadır kurup gecelediğini anlattı.

 

Ege Denizi ile Akdeniz kıyı şeridini takip ederek yolculuğunu sürdürmeyi hedeflediğini dile getiren Doğan, köpek beslemenin kendisi için bir hobi olduğunu ifade etti.

Pitbull cinsi köpeklerin genellikle saldırgan olarak bilindiğini ancak buna inanmadığını bildiren Doğan, şöyle konuştu:

"Bir dediğimi iki etmeyen bir köpeğe sahibim. Köpeğim 7 yaşında. Bundan önce onun babasını, dedesini büyüttüm. Bu benim üçüncü kuşak köpeğim. Bugüne kadar hiçbir şekilde bırakın sahibine saldırmayı, yolda gördüğü bir başka köpeğe bile havlamadı. Evimde bir sürü kedi var. Onlarla da iç içe yaşıyor. Köpek yetiştirmede tamamen ödül ve ceza yöntemini kullanıyorum. Buna pitbull olarak bakmayın, köpek olarak değerlendirin. Sadece hayvan bakıyorsunuz. Kesinlikle zor değil. Sizden birazcık zaman, birazcık da ilgi ister. Yemeğini, suyunu önüne koyduğunuz zaman zaten onları tüketir. Ne kadar sevgi verirseniz o kadar karşılık alırsınız. Köpeğe karekök soruyorum, onun cevabını veriyor. Köpekleri eğitmede sistem yüzde 80 ödüllendirmedir. Tabii bunun bir de ceza kısmı var. Ceza kısmı ise kesinlikle dövmek değildir. Bazı sözde köpek yetiştiricileri döverek eğitmeye çalışıyor. Hiçbir zaman böyle bir uygulamaya gitmedim."

Doğan, köpeğinin, "Sus", "Yat", "Ölü taklidi yap", "Sağa ya da sola bak", "Ağla" gibi komutlarını da yerine getirdiğini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!