Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Maslak'ta ata binen Ali Ağaoğlu sahile indi

Emlak Konut'un Kartal'da satışa çıkardığı 64 bin metrekarelik Kartal ihalesini Ağaoğlu kazandı.

Maslak'ta ata binen Ali Ağaoğlu sahile indi

Emlak Konut GYO tarafından Kartal'da satışa çıkarılan 64 bin metrekarelik arsaların ihalesini Ali Ağaoğlu'nun sahip olduğu Eltes Güneşi İnşaat ve Dap Yapı ortaklığı kazandı. Ortaklık, 1 milyar 335 milyon liralık bir teklif sundu. Şirket payı olarak Emlak Konut GYO'ya yüzde 40 oranında 534 milyon lira verecek olan ortaklığın projeden kazancı 1 milyar 335 milyon liranın üzerinde olursa Emlak Konut GYO'ya ekstra pay verecek. İhaleyi kazanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projeye hemen başlamayı planladıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Kartal bölgesinde güzel ve yeni projeler geliştireceğiz. Bu projenin yükü Dap Yapı'da olacak. Maslak 1453 projesinde ormana komşuyduk. Kartal'daki arda ise denize komşu. Maslak'ta ata binmiştik, burada kayığa bineceğim" dedi. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise, "Öncelikle vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum. Kartal bizim bölgemiz. Denize sıfır bir arsa. Burada, Ağaoğlu'yla beraber İstanbul ve Türkiye'ye değer katan projeler geliştireceğiz. Dünyanın en iyi projelerinden birini yapmayı planlıyoruz."

Eltes Güneşi İnşaat-Dap Yapı Ortaklığı'nı buluşturan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ise, "Bizde 35 yıllık bir inşaat birikimi var. Bu paylaşımın ilk örneği ise Dap Yapı oldu" açıklamalarında bulundu.

766 milyon liralık teklif gelmişti
İhalenin ilk oturumu 14 Aralık 2012'de yapılmıştı. En yüksek teklif Rönesans-SZA -Salacak Gayrimenkul Ortaklığı'ndan 766 milyon lirayla gelmişti. İhaleyi kazanan Eltes İnşaat-Dap Yapı Ortaklığı ise ilk oturumda 695 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya ise 222 milyon 400 bin lira teklif etmişti.

141 bin 896 m2'lik inşaat alanı var
Emlak Konut GYO toplam 64 bin 502 metrekarelik arsalar için 141 bin 896 metrekare inşaat alanı belirledi. Konut hizmet alanı 122 bin 271 metrekare, özel sağlık tesis alanı 11 bin 614 metrekare, özel eğitim tesis alanı 4 bin 501 metrekare ve ticaret alanı 3 bin 509 metrekare inşaat alanına sahip olacak.

Kartal sahil yoluna komşu
Emlak Konut GYO Kartal arsasını geçtiğimiz nisan ayında 206 milyon liraya TOKİ'den satın almıştı. Kartal sahil yoluna yakın mesafede konumlanan arsalar, Kartal'ın Çavuşoğlu Mahallesi'nde yer alıyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!