Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Marmarabirlik'ten dev depo

Marmarabirlik ortağı Orhangazili zeytin üreticilerinin uzun yıllardır beklediği zeytin depolama tesisi ve idari bina için hazırlıklar tamamlanarak ihale süreci başlatıldı.

Marmarabirlik'ten dev depo

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa'nın verdiği bilgiye göre, 10 Ağustos 2011 tarihinde yapılacak ihalenin ardından Çeltikçi Köyü'nde 25 bin 500 metrekare arsa üzerine toplam 3 bin 700 ton kapasiteli ve 5 bin 479 metrekare kapalı alana sahip zeytin depolama tesisi inşa edilecek. Tesiste 896 metrekarelik idari ve hizmet binası ile zeytin alımları ve elemesinde kullanılacak 900 metrekarelik sundurma bulunacak.
Orhangazi'ye kazandırılacak tesiste, gıdayla ilgili kurallara uygun, hijyenik cam takviyeli polyester tanklar bulunacak, tüm işleyiş ISO 22000 gıda güvenliği normlarına göre olacak.
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Orhangazi Kooperatifi'nin çalışma bölgesinde tahmini üretim miktarının 20 bin ton olduğu düşünüldüğünde, kooperatife gelen miktarın çok düşük kaldığını belirterek, "Orhangazi Kooperatifi'mizin daha iyi hizmet verebilmesi ve ayakta durabilmesi için ortaklarının daha düzenli olarak ürün vermeleri, kooperatiflerine sahip çıkmaları gerekiyor" dedi.
Hidamet Asa, Orhangazi şehir merkezindeki Marmarabirlik'e ait yaklaşık 16 bin metrekare arsanın istimlak kararı ile başlayan sürecin halen devam ettiğini belirterek, Orhangazi Belediyesi'nden çözüme ilişkin destek beklediklerini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!