Mansur Yavaş'tan canlı yayında oy çağrısı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki göstererek "Mazbatasını sanki kendi verecekmiş gibi 'hele bir seçilsin görelim' diyor. Siz İçişleri Bakanı'sınız, siz önce gidip suçluları yakalayın. Benim mazbatamı Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı verecek" dedi. Yavaş, "Burası hukuk devleti. Sandık güvenliğini de sağladık. Devlet mutlaka gereğini yapacaktır. Vatandaşlarımız gidip oyunu kullansınlar" diye konuştu.

Mansur Yavaş'tan canlı yayında oy çağrısı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Şimdi ben Fatih Bey'in sabıkasını gösterdim. Hükümet ellerinde, Adalet Bakanlığı ellerinde. GBT'ye girince bu şahsın bilgilerine girsinler bir de benim bilgilerime girsinler. Sadece iki kişi arasındaki ihtilafa dayanıp, üstelik mahkum ettirdiğim insanın iddialarına dayanmasının hukukta yeri yok. Bunu dinen de diyemezsiniz, Mecelle'ye göre de diyemezsiniz. Benim ailem var. Bugüne kadar bir tek leke ne kendime ne aileme leke sürdürmedim. 50 yıllık avukatın yapacağı bir iş mi bu? Bu Türkiye siyasetin en çirkin olayı olarak yerini alacak. Bırakalım mahkeme kararı versin. Ben mahkum ettirdim, 6 yıl ceza aldı.

"BEN BANA YAPILMAMASI GEREKEN HİÇBİR ŞEYİ YAPMIYORUM"

Kendimi Ankara halkına emanet ettim. Yarın bir gün benim söylediğimin tersi çıkarsa mahkeme kararını bana gösterip, 'Senin yaptığın ayıp' diyecekler. Aksi durumda bunu ben yapacağım. Tertemiz bir insanım. Siyaseten bunu yapmaları çok çirkin. Benimle ilgili şikayetleri var. Davaya dönüşen hiçbir şey yok şu anda. Adalet Bakanı, savcılığın takipsizlik verilmesi gerekir dediği bir noktada savcıyı değiştirip zorlama fezleke hazırlattırırsa Türkiye'de her şey olabilir. Türkiye bu konuda Afrika ülkelerinin gerisine gitti. Bir devletin en büyük ziyneti adalettir. Benimle rakip olabilirler. Sayın Özhaseki'nin evrakta sahtelikten çarşaf çarşaf gazetelere geçti. Ben bununla ilgili bir şey söylemedim. Ben bilmez miydim Özhaseki ile ilgili mahkemeye verilen ifadeleri bilmez miydim?

"BENİM MAZBATAMI O DEĞİL ANKARA İL SEÇİM KURULU VERECEK"

Sayın İçişleri Bakanı savurup duruyor. Benim yapacağım şu yargıda benimle ilgili konuşanlarla ilgili hakkımı arayacağım. Mazbatasını sanki kendi verecekmiş gibi 'hele bir seçilsin görelim' diyor. Siz İçişleri Bakanı'sınız, siz önce gidip suçluları yakalayın. Benim mazbatamı Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı verecek. İtiraz edilirse YSK'ya gidecek. Çıkıp televizyonlara konuşunca Türkiye demokrasi ve hukuku sorgulanıyor. Seçimi kazanmak için bir şeyler söylüyorsunuz ama bunun maliyeti var. Herkes sorumluluğunu bilmeli diye düşünüyorum.

"ELBETTE HİZMETLERDEN AK PARTİLİ VATANDAŞLAR DA YARARLANACAK"

Eskişehir Belediyesi, İzmir Belediyesi muhalefette. Büyükşehirin kaynakları çok çok fazla. Önemli olan bunları israf etmemek gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı şunu mu yapacak? Benim istediğimi seçmediler, bunu tanımıyorum mu diyecek? Yıllardır millet iradesini söyleyen sayın Cumhurbaşkanımız bunu mu yapacak? Ben bu sözlerin siyaseten söylendiğini düşünüyorum. Ankara'ya yapılacak hizmetlerde elbette AK Partililer de yararlanacak. Ankara'da hayat durursa hayat durur diye düşünüyorum. Ben bu tür tartışmaların seçimden sonra bitecek diye düşünüyorum.

"BEN ANKA PARK'A KARŞIYDIM DEYİP YIKACAK HALİMİZ YOK"

1 milyar 250 bin liralık malı veriyorsunuz ama teminat almıyorsunuz. Eğer hukuken tamamlanmış bir kira mukavelesi varsa çalıştıracak. Yarın bir gün biz buranın paraya çevrilmesi açısından gereğini yapacağız. 'Ben Ankapark'a karşıydım yakalım yıkalım' demek olmaz. Çok itiraz etmiştik. Yeri yanlıştı. Bunu herkes bilir. Ankaralılara şunun sözünü veriyorum. Gerçek rakamı ben Ankaralılara açıklayacağım, bilsinler. Bunu bilmelerin bir mahsuru yok.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!