Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mansur Yavaş, Büşra hemşire için harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, sosyal medyada tehdit edilen Büşra hemşire için Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Mansur Yavaş, Büşra hemşire için harekete geçti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisinden aşure istediği için sosyal medya kullanıcısı tarafından tehdit edilen 'Büşra hemşire'ye destek veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın mesajını Twitter'dan paylaşarak, "Sayın Bakanım hassasiyetiniz için çok teşekkürler" dedi. Yavaş, Twitter'dan yaptığı ikinci açıklamada ise, "İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra'ya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" ifadesini kullandı. 

Meslektaşlarından Büşra hemşireye destek

Öte yandan Türk Hemşireler Derneği (THD), ise S. Kaan Altınok isimli şahıs tarafından sosyal medyadan tehdit edilen Büşra hemşire için harekete geçti.

THD, Altınok hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu bildirirken, yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Mansur Yavaş ve meslektaşımız Büşra Hemşire'nin son derece insani, nazik ve duyarlı iletişimleri nedeniyle maruz kaldıkları çirkin davranıştan üzüntü duyduk. Bu üzüntünün nedeni, toplum olarak gelmiş olduğumuz noktadır. Bu olay, toplumda yayılan, normalleşen ve hiçbir gerekçeye ihtiyaç duymayan, nefretin, cinsiyetçi şiddetin, tehdidin, bölünmüşlüğün ve kendinden olmayana karşı tahammülsüzlüğün ilk örneği değildir. Son örneği de olmayacağı aşikardır. S. Kaan Altınok adlı kullanıcının, Sağlık Bakanı Sayın Koca'yı, bu cinsiyetçi nefret ve tehdit söylemine adres olarak göstermiş olması, şiddetin sınır tanımazlığının bir örneğidir. Sayın Koca'nın meslektaşımız ve çalışanı olan Büşra Hemşire şahsında, tüm sağlık çalışanlarına ve bu ülkenin kadınlarına yapılan tehdit ve tacize sessiz kalmayacağını biliyoruz.

THD olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu olayın takipçisi olacağımızı tüm halkımız ve meslektaşlarımıza bildirir, toplumda giderek tırmanan şiddetin önüne geçmek için somut adımlar atılması gereğini yetkililere tekrar hatırlatırız." 

 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'ın aşure gönderdiği hemşireye tehdit  HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!