Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mahkumlara arıcılık kursu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile Burdur E Tipi Kapalı Açık Cezaevi'nde Arıcılık Kursu açıldı.

Mahkumlara arıcılık kursu

Arıcılık kursuna 25 mahkumun katıldığını dile getiren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, arıcılık kursunun mahkumların meslek edinmesi amacıyla 24 Eylül-19 Ekim 2012 tarihleri arasında toplam 80 saat gerçekleşeceğini belirtti. Gıda Teknisyeni Kamil Salan tarafından verilen kursta modern arıcılık konularının işlendiğini dile getiren Dallı, "Kursiyerlerin meslek edinmeleri amacıyla 24 Eylül-19 Ekim 2012 tarihleri arasında toplam 80 saat sürecek kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanacaklardır. İl Müdürlüğü personeli Teknisyen Kamil Salan tarafından verilen kursta, modern arıcılık konularında arı ve arıcılığın tanıtılması, arı yetiştirme, bakım ve besleme, bal, polen, propolin arı sütü ve ana arı üretimi konularında kursiyerlere bilgi verilmektedir. Ayrıca verilen kursta balda kalıntı ve buna sebep olan hastalık ve zararlılar, bunlarda kullanılan mücadele ilaçları, kullanma zamanı ve dozu, zirai ilaçlamaların arı ve ürünlerine verdiği zararları hakkında da kursiyerlere detaylı bilgi verilmektedir" dedi.
Dallı, cezaevindeki tutuklulara yönelik düzenlenen kurs ile bir meslek sahibi olmalarının amaçlandığını belirterek, "Bu ve benzeri eğitim faaliyetlerimiz sürecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve kursiyerlerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!