Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mahkeme Bursaspor Kulubü'nde keşif yapacak

Bursaspor'un 3 yıl önceki genel kurulunun iptali için açılan davada, defterlerin incelenmesi için kulüpte keşif yapılmasına karar verildi.

Mahkeme Bursaspor Kulubü'nde keşif yapacak

Bursaspor'un 9 Haziran 2009'da yapılan genel kuruluna bazı üyelerin alınmadığı, bazılarının da haksız yere üyeliklerinin iptal edilerek genel kurulda oy kullanmalarının engellendiği iddiasıyla eski başkanlardan Recep Günay tarafından genel kurulun iptali ve kulübe kayyum tayini için açılan dava sürüyor. Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, daha önce genel kurulun iptaline karar vermişti ancak Yargıtay 7. Hukuk Dairesi bu kararı bozdu. Yargıtay, üyeliklerin iptalinin tek başına genel kurulun iptali için
yeterli gerekçe olmadığına hükmederek varsa başka delillerin de mahkeme tarafından araştırılıp değerlendirilmesine ve yeniden bir karar verilmesine hükmetti.
Bozma kararının ardından Bursa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlanan davanın bugünkü duruşmasına, davacı eski Bursaspor Başkanlarından Recep Günay ve avukatı Yücel Akgül, davalı Bursaspor Kulübü avukatlarından Jale Demir ile kulübün hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Öztürk Yazıcı katıldı.
Mahkeme, bir karar verebilmek için Bursaspor Kulübü'nde keşif yapılarak 2009 yılı ve öncesi dahil harcama ve karar defterlerinin biri borçlar, diğeri de dernekler hukuku uzmanı bilirkişiler tarafından incelenmesine karar verdi.
Bilirkişi heyeti, önümüzdeki günlerde mahkeme hakimi ve avukatlarla birlikte Bursaspor Kulübü'nün defterlerini inceleyerek bir rapor tanzim edecek. Mahkeme bu rapora göre bir karar verecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!