Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Mahalle sakinlerinden uyuşturucuya karşı savaş

Bursa'da son zamanlarda mahallelerde artan uyuşturucu satışına karşı Küçükbalıklı ve Başaran mahalle sakinleri savaş başlattı. Mahalleli gerekirse ev ev gezip, uyuşturucunun zararlarını anlatan broşür dağıtacak.

Mahalle sakinlerinden uyuşturucuya karşı savaş

Bursa'nın mahallelerinde son zamanlarda uyuşturucu satışı konusunda artış yaşanıyor. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri bu konularda uyarılar yapsa da bazı yerlerde uyuşturucunun önüne geçilmiyor. Geçtiğimiz günlerde polis ekiplerinin Küçükbalıklı, Başaran ve Yeşilova Mahallesi'nde düzenlediği operasyonda 17 bin adet uyuşturucu hapı ele geçirilmişti. Bunun üzerine mahallelerinde uyuşturucu satışının arttığını öğrenen mahalle sakinleri Yeşilova Mahallesi'nde toplanarak eylem yaptı. Mahalle sakinlerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Necati Özensoy ve MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş da destek verdi. Mahallelinin eylem yapacağı yere gelen Özensoy ve Toktaş, bu durumun son bulmasını istedi.

Gençlerin ve evlatların zehirlendiğinin altını çizer Küçükbalıklı Muhtarı Mehmet Öztürk, "Bugüne kadar bunun önüne geçemedik. 'Bonzai' diye bir illet çıktı, sürekli kullanıldığında bir genci bir senede mezara götürecek kadar tehlikeli. İçenler bu vatanın evlatlarına, güzel insanlarına zarar vermektedirler. Buradan mahallelilere haykırıyorum, lütfen, çevrenizdeki bu satıcıları devletin güvenlik güçlerine bildirmenizi sizden istirham ediyorum. Biz diyoruz ki bunları satanlara, bunları taşıyanlara ve halka getirenlere daha ağır ceza uygulayan maddeleri çıkarmalarını istirham ediyoruz. Gençlerimize sahip çıkalım, uyuşturucuyla el ele mücadele edelim. Halkımızla el ele kapı kapı dolaşıp halkımızı bilinçlendirmek adına broşürler dağıtıyoruz" dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖZENSOY'DAN DESTEK
Uyuşturucunun tehlikelerinden bahseden Özensoy ise, "Türkiye'nin genç nüfusu çok fazla. Gençlerimiz de uyuşturucu batağına saplanırsa bizler, geleceğimizi koruyamayız. Gençler bizim her şeyimiz. Onları her türlü korumak, kollamak devletin görevidir. Gerekirse konuyu Ankara'nın gündemine taşıyacağım" şeklinde konuştu.
Mahalle sakinleri basın açıklamasından sonra sessiz biçimde dağıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!