Maduro'dan ABD'ye 'suikast' suçlaması

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendisine yönelik düzenlenen suikast girişimine ABD'nin öncülük ettiğini ileri sürdü.

Maduro'dan ABD'ye 'suikast' suçlaması

Maduro, devlet televizyonunda yaptığı konuşmada, ABD'nin Venezuela'da  darbe girişiminde bulunmasının çok yakın olduğunu iddia etti.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı  John Bolton'ın kendisinin yerine bir diktatör getirilmesi için hazırlanan suikast  planını yönettiğini, Kolombiya ve ABD'de askeri üslerde paralı askerlerin  eğitimini koordine ettiğini savundu.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya, geçen ağustosta başkent Caracas'ta  bir törende konuşma yaptığı sırada patlayıcı yüklü dronelarla saldırı  düzenlenmişti. Maduro'nun yara almadan kurtulduğu saldırıda 7 asker yaralanmıştı.

Nicolas Maduro, olaydan sonra yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında,  "Bu, beni öldürme girişimiydi. Bugün bana bir suikast girişimi düzenlediler."  ifadesini kullanmış, saldırganların ABD'de yaşayan Venezuelalı muhalifler ve  Kolombiya ile bağlantılı olduklarını söylemişti.

Kendilerine "Tişört Giyen Askerler" adını veren bir grup, Twitter'da  yaptıkları paylaşımda saldırının sorumluluğunu üstlenmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!